Witamy na stronie startowej
Zawieszenie działalności przedszkola przedłużone o kolejny tydzień PDF Drukuj Email

Informuje Państwa o konieczności przedłużenia zawieszenia działalności Przedszkola Publicznego w Chybiu do dnia 29 maja 2020 r.

Zasady przyprowadzenia dziecka do przedszkola, w sytuacji wznowienia działalności nie uległy zmianie, obowiązkiem rodzica jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub mailowe, potrzeby korzystania przez dziecko z opieki przedszkola.

nr telefonu: 33/8561-013

Zarządzenie Nr 15/2020 Dyrektora Przedszkola Publicznego w Chybiu z dnia 22.05.2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Publicznym w Chybiu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Informacja. PDF Drukuj Email

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Nadal będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

Prawo do zasiłku będą mieli również ci rodzice, którzy mimo otwarcia placówki nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka.

Rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 25 maja 2020 r.

2020-05 Klub Zdrowego Przedszkolaka PDF Drukuj Email

Rozpoczynamy projekt edukacyjny

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Państwowa Inspekcja Sanitarna – Wikipedia, wolna encyklopedia

Wojewódzki projekt Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Mający na celu:

Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych

i ich rodziców.

Zachęcamy do zapoznania się z tematyką, a także

realizację zadań w starszych grupach wiekowych.

Informacja ZUS PDF Drukuj Email

Informuję, że zgodnie z informacją opublikowaną na stronie ZUS:

Okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego został wydłużony do 24 maja 2020 r.

Od 6 maja br. mogą być otwierane placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi – jest to możliwość, nie obowiązek. Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, jednak nie zapewni opieki wszystkim dzieciom, rodzice tych dzieci nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Jeżeli mimo otwarcia placówki rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu  epidemii, również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie im nadal przysługiwał.

źródło: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/zmiany-w-dodatkowym-zasilku-opiekunczym/2551095

Informacja PDF Drukuj Email

Zgodnie z podanymi w dniu 29 kwietnia informacjami na konferencji prasowej premiera rządu, od 6 maja dopuszczona będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli.

Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki.

W tym celu należy:

przesłać do dnia 03.05.2020 wiadomość na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub

dzwonić pod numer telefonu 33/8561-013 w dniu 30.04 (do godz. 15.00) lub w dniu 04.05 (w godz. 7.00 - 8.00)

Zgodnie z wytycznymi w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Ostateczne decyzje (po wstępnym rozeznaniu ilości potrzebujących rodziców) w tym zakresie będą podejmowane przez organ prowadzący placówkę, czyli Gminę Chybie.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL