Home Jak wygląda nasze przedszkole
Jak wygląda nasze przedszkole PDF Drukuj Email

Przedszkole Publiczne w Chybiu mieści się w piętrowym, przestronnym budynku, wokół którego znajduje się ogród, zabezpieczony ogrodzeniem. Z przodu budynku znajduje się parking. Przedszkole posiada siedem oddziałów przedszkolnych, pięć oddziałów w budynku przy ulicy Bielskiej, dwa oddziały przedszkola zlokalizowane są w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu.


Przestronny ogród przedszkola wyposażony jest w nowe urządzenia, zapewniające dzieciom bezpieczny odpoczynek i atrakcje na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

Każdy oddział przedszkolny posiada jasną i estetycznie urządzoną salę zabaw, własną jadalnię, szatnię i łazienkę z toaletami. Dzieci z poszczególnych oddziałów wchodzą do przedszkola osobnym wejściem (za wyjątkiem dzieci z oddziału V), co sprzyja miłej i spokojnej atmosferze podczas odbierania i przyprowadzania dziecka do przedszkola, w szatniach jest dużo miejsca, każde dziecko ma swoją półeczkę na ubrania i buty.

W szatniach znajdują się się także tablice dla rodziców, gdzie na bieżąco można zapoznać się z aktualnie realizowanymi treściami wychowawczo-dydaktycznymi, piosenkami, czy poczytać ogłoszenia. Tam też eksponowane są wytwory dziecięcej pracy - malowidła, rzeźby, rysunki i inne.

Wszystkie sale zabaw wyposażone są w nowe mebelki, różne kąciki zabaw tematycznych, kąciki wypoczynkowe i inne meble, służące do zabawy, nauki i relaksu. Dzieci mają do dyspozycji wiele zabawek, pobudzających różnorodne sfery aktywności, a przestrzeń w salach sprzyja podejmowaniu przez dzieci najróżniejszych zabaw z ich wykorzystaniem. Warto dodać, że baza zabawek to jest systematycznie wzbogacana i odnawiana.

 

oddział III

oddział V

oddział IV

oddział VI

oddział VII

Przy sali zabaw znajduje się jadalnia, pełniąca również funkcję zabawową, podczas korzystania z zabawek wymagających pozycji siedzącej przy stoliczku.  W jadalniach znajdują się kąciki gier, układanek, kąciki twórczości itp. Każde dziecko ze względu na ochronę właściwej postawy ciała, dopasowane ma do siebie odpowiedniej wysokości krzesełko i stolik.

Bardzo dużą uwagę zwraca się w naszym przedszkolu na tworzenie dekoracji różnego typu, wystrój wnętrz najczęściej odpowiada aktualnej porze roku, nauczycielki dbają o kąciki przyrody, w których eksponowane są np. dary natury, czy przedmioty charakterystyczne dla danej pory roku. Dziecko poprzez obserwację tych kącików, dbanie o nie, utrwala sobie zdobywane wiadomości i umiejętności.


W łazienkach mieszczą się dwie toalety, umywalki, każde dziecko ma własny ręcznik, kubeczek i szczoteczkę do mycia zębów.

Łazienka oddziału V


Łazienka oddziału I


Przedszkole posiada także bogato wyposażony w pomoce dydaktyczne pokój terapii, gdzie prowadzone są indywidualne (lub w małych grupkach) zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i terapii logopedycznej.