Home Ciekawe wydarzenia Miejsce czci i pamięci...
Miejsce czci i pamięci... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 31 października 2013 23:23

31 październik 2013 r.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, dzieci z oddziału IV uczestniczyły w wyprawie do miejsc szczególnie ważnych i godnych zapamiętania w naszej miejscowości. Takim miejscem m.in jest pomnik i tablica upamiętniająca ludzi walczących o wolność naszej ojczyzny, znajdująca się na ścianie Urzędu Gminy, oraz nagrobek ludzi poległych w walce, stojący na cmentarzu.. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści o walczących żołnierzach, o pamięci i czci, jaka się należy, tym, którzy poświęcili życie dla kraju..na koniec dzieci z wychowawcą zapaliły znicz. Dla najmłodszych fakty związane z wojną, niebezpieczeństwem, śmiercią ludzi są niezwykle trudne do zrozumienia, jednak należy od najmłodszych lat kształtować przywiązanie do ojczyzny i jej historii, ukazywać wspólnie wypracowane przez wiele lat dziedzictwo narodowe..Wyprawa ta przyniosła wszystkim wiele emocji i wrażeń. Wracając, dzieci skorzystały z pięknego, jesiennego słoneczka i spędziły parę, miłych chwil w parku. Zapraszamy do obejrzenia zadjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:08