Home Rozkład dnia
Plan dnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 marca 2010 20:10

Jak wygląda dzień w naszym przedszkolu?

 


Przed śniadaniem...

Przedszkole czynne jest od godziny 7.00. W porannych godzinach, dzieci mają okazję do swobodnych zabaw według własnych pomysłów i zainteresowań w wybranych kącikach zabaw. Czas przed śniadaniem poświęcony jest także na indywidualne zajęcia korygujące i wspomagające rozwój dzieci, prowadzone przez nauczyciela oraz kontakt z rodzicami.

Od 8.15 do godziny 8.30 przedszkolaki przygotowują się do śniadania: porządkują zabawki i wykonują czynności związane z higieną osobistą. Przed śniadaniem także, nauczyciel przeprowadza wśród dzieci zabawy i ćwiczenia ruchowe, rozbudzają się dzięki temu ostatnie śpiochy..

Od 8.30 do 9.00 dzieci jedzą pyszne i zdrowe śniadanie, a następnie wykonują czynności higieniczne.


Po śniadaniu...

W każdej grupie przedszkolnej nauczyciel przeprowadza z dziećmi zajęcia dydaktyczne, zajęcia z języka angielskiego, w których uczestniczą wszystkie przedszkolaki, czas trwania zajęć dostosowany jest odpowiednio do wieku dzieci. Zajęcia te, są organizowane przez nauczyciela w taki sposób, aby dzieci aktywnie w nich uczestniczyły, a tym samym wyrażały własną inicjatywę, pomysłowość i zainteresowania, aby nabywały i utrwalały rozmaite umiejętności oraz poszerzały wiadomości.

Po zajęciach obowiązkowych, jeżeli pogoda pozwala, dzieci wychodzą na spacery, wycieczki, bądź bawią się w ogrodzie przedszkolnym.

O 12.00, a w oddziałach zamiejscowych o 12.30 podawany jest dzieciom smaczny obiad. Następnie wykonywane są czynności higieniczne i  nadchodzi pora na przyjemny odpoczynek. Jest to czas na wysłuchanie bajki czytanej przez nauczyciela, bajki muzycznej, kołysanek itp.


Po obiedzie...

Poobiedni czas tj. do godziny 14.45, przeznaczony jest nie tylko na dowolną zabawę  wg własnych pomysłów dzieci, ale także na zabawy dydaktyczne, zabawy ze śpiewem, wesołe zabawy ruchowe, organizowane przez nauczyciela. Dzieci utrwalają sobie także poznane piosenki, wierszyki, zdobyte wiadomości.  Po południu, w starszych grupach odbywają się także zajęcia religii, według harmonogramu zajęć w poszczególnych oddziałach.

 

O 14.45 następuje przygotowanie się do podwieczorku, dzieci porządkują zabawki i wykonują czynności higieniczne, podwieczorek wydawany jest o godzinie 15.00. (Oddziały VI i VII przy SP nr 2 w Chybiu czynne są do godziny 15.00, dzieci nie spożywają podwieczorku)

 

Zajęcia popołudniowe.

Od 15.20, dzieci  bawią się wspólnie, samodzielnie bądź z nauczycielem w różnorodne zabawy i gry. Czas upływa na słuchaniu bajek, śpiewaniu piosenek, różnorodnych zabawach integracyjnych, ruchowych, ze śpiewem. Dzieci realizują także swoje pomysły w wybranych kącikach zabaw.

 

Od godziny 16.00 - 16.30 czynny jest jeden oddział przedszkolny (I), tam przeprowadzane są dzieci z pozostałych oddziałów i podejmują wspólną zabawę.Zmieniony: poniedziałek, 30 sierpnia 2021 12:39