Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Mikołaj w naszym Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eva   
poniedziałek, 26 listopada 2018 21:32

Mikołaj w przedszkolu

Już 6 grudnia (czwartek) jak co roku nasze Przedszkole odwiedzi Mikołaj, a także aktorzy teatru "Kwadryga" z Bielska-Białej. Po przedstawieniu Mikołaj odwiedzi wszystkie dzieci w ich salach i poczynając od dzieci najmłodszych - rozda prezenty.

Prosimy dzieci z oddziału VI i VII przy Szkole Podstawowej Nr 2 o wcześniejsze przybycie do Przedszkola.


Plan dnia:

1. Oddziały przy SP 2:

7.50 - śniadanie

8.30 - przedstawienie

9.30 - wizyta Mikołaja


2. Przedszkole w Chybiu:

11.15 - przedstawienie

12.30 - wizyta Mikołaja

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj rysunek

Zmieniony: piątek, 30 listopada 2018 17:48
 
Zdjęcia w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eva   
wtorek, 20 listopada 2018 17:15

Zdjęcia w przedszkolu.

W dniach 25.11 - 28.11 zbierane będą pieniądze na "Kalendarz na Nowy Rok". W podanym terminie opłaty należy dokonać w sekretariacie lub kancelarii przedszkolnej.

Sesja zdjęciowa będzie się odbywała w czwartek 29.10 od godziny 8.00 rano.

Serdecznie zapraszamy.

Znalezione obrazy dla zapytania aparat fotograficzny rysunek

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eva   
poniedziałek, 19 listopada 2018 21:47

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Już niedługo 26.11 w naszym przedszkolu odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci do przedszkola wraz ze swoimi maskotkami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania miś rysunek

Zmieniony: wtorek, 20 listopada 2018 17:37
 
Wizyta Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 06 grudnia 2016 00:00

6 grudzień 2016 r.

Wreszcie nadszedł ten jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku.. Przed obiadem, na dzieci czekała niespodzianka - przedstawienie teatralne pod tytułem "Bajka o zajączku", w wykonaniu teatru "Kwadryga" z Bielska-Białej. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów bajki - złośliwego zajączka, wesołej wiewiórki, uprzejmego niedźwiadka oraz groźnego wilka. Bajka ta, była niezwykle pouczająca, pokazała dzieciom, że należy być dobrym i uprzejmym dla innych, a wspólna zabawa z przyjaciółmi to przyjemny i radosny sposób spędzania wolnego czasu. Po obiedzie na dzieci czekały w salach prezenty. Święty Mikołaj znalazł czas, aby spotkać się z każdą grupą przedszkolaków. Dzieci także przygotowały dla gościa niespodziankę, przywitały go świątecznymi piosenkami i wierszykami. Radości nie było końca...zapraszamy do galerii.

opracowała Michalina Pisarek

 
2016-10-10 Spotkanie z psem Bluesem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 10 października 2016 13:33

10 październik

Dzisiaj do naszego przedszkola, przybył ze swoim panem Tomkiem niezwykle sympatyczny gość - pies o imieniu Blues. Spotkanie to, zorganizowane zostało w ramach Programu Edukacyjnego "Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko", w którym dzieci poprzez bezpośredni kontakt poznają zasady bezpiecznego obchodzenia się i opieki nad zwierzęciem. Ponadto podczas spotkania dzieci zdobyły wiadomości na temat roli psów w życiu i pracy człowieka oraz miały możliwość pobawić się z Bluesem przy muzyce. Na koniec każdy przedszkolak dostał dyplom Przyjaciela psa. Dla dzieci ta wizyta była bardzo miłym doświadczeniem i jednocześnie nauką. Zapraszamy do galerii.

opracowała Michalina Pisarek

 
Starszaki mają piękne akwarium... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 10 października 2016 12:28

30 wrzesień 2016 r.

Dzieci z oddziału IV wraz z wychowawcą serdecznie dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w założenie hodowli rybek w przedszkolu. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Grzegorza Żerdka za wypożyczenie i wyposażenie akwarium. Chwile spędzone na obserwacji "podwodnego świata"dostarczają dzieciom wiele emocji, motywują do szukania nowych wiadomości oraz pozwalają doznać wielu estetycznych wrażeń. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 13:17
 
Znam i lubię swoją miejscowość. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 12 listopada 2015 13:00

12 listopad 2015 r.

Przedszkolaki z grupy 4 i 5-latków w ramach cyklu zajęć o swojej miejscowości, wybrały się do parku i zapoznały z postacią Szuwarka - chybskiego Utopca, którego pomnik znajduje się tuż przy fontannie. Park w Chybiu jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku i spacerów dzieci z naszego przedszkola. Fontanna, plac zabaw i alejki, po których można bezpiecznie pobiegać to nie lada atrakcja. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Na pomarańczowo, czyli urodziny marchewki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 26 października 2015 00:00

26 październik 2015 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się wielka impreza. Marchewka obchodziła urodziny i zaprosiła wszystkie dzieci na swoją uroczystość. Mali goście przyszli przebrani w pomarańczowe stroje, nie zabrakło także występów i piosenek o tematyce warzywnej, uświetniających ten dzień. Poza tym były pyszne, zdrowe przekąski czyli świeże marcheweczki i marchewkowe ciasto w wykonaniu pań nauczycielek. Dzieci z wielką ochotą chrupały marcheweczki i przekonały się, że warto jeść warzywa. Poprzez dobrą zabawę propagujemy zdrowe nawyki odżywiania. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Wycieczka do ZAgrody Żubrów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 23 października 2015 00:00

23 październik 2015 r.

Dzieci 5-letnie uczestniczyły w wycieczce do pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, która znajduje się w zabytkowym parku pszczyńskim. Oprócz króla puszczy, przedszkolaki zobaczyły także inne zwierzęta, m.in. sarny, daniele, muflony, pawie i ptactwo wodne. Prócz zagród dla zwierząt, przygotowano ekspozycje przybliżające dzieciom polską faunę oraz film 3D o żubrach. Zagroda żubrów na pewno pozostanie niezapomnianym przeżyciem naszych dzieci. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 08 lutego 2016 18:54
 
Spotkanie z policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 22 września 2015 00:00

22 wrzesień 2015 r.

We wtorek w naszym przedszkolu powitaliśmy gościa - pana policjanta, który jest rodzicem jednego z naszych przedszkolaków. Stróż prawa przeprowadził z dziećmi pogadankę, podpartą programem edukacyjnym na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, które każdy przedszkolak powinien znać. Młodsze przedszkolaki dowiedziały się, a starsze sobie utrwaliły, m.in. jak i gdzie możne przechodzić przez drogę, jak należy zachowywać się, idąc po chodniku... Pan policjant miał dla dzieci także prezenty, w postaci światełek odblaskowych, które dzieci mają obowiązek zakładać, poruszając się po zmroku w ruchu drogowym. Dzięki temu spotkaniu, przedszkolaki zdobyły wiadomości na temat niezwykle ważnej pracy policjanta. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane wizytą, tak wyjątkowego gościa i bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu. Nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki zadeklarowały, że będą w przyszłości strzec bezpieczeństwa innych wykonując zawód policjanta...:)

opracowała: Marcelina Janik

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 01 września 2015 00:00

1 września 2015 r.

Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaki oraz rodziców w nowym roku szkolnym 2015/2016. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszym przedszkolu  będzie pełen miłych doświadczeń, fascynacji i głębokich przyjaźni. Zapraszamy do cudownego, przedszkolnego świata...:)

Zmieniony: poniedziałek, 08 lutego 2016 13:58
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL