Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
"Cała Polska czyta dzieciom" w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 10 czerwca 2011 22:02

16 - 20 maj 2011 r.

Rodzice dzieci 4-letnich: Pani Marzena Mrowiec-Gancarz, Pani Krystyna Mikołajczyk, Pan Grzegorz Galas oraz Pani Monika Bąk włączyli się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Dziękujemy i zapraszamy do zobaczenia zdjęć w galerii.

 

Opracowanie: Ewa Kapias

Zmieniony: wtorek, 21 czerwca 2011 22:08
 
W krainie bajek i baśni..Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 4 i 5-letnich. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 15 maja 2011 23:28

12 maj 2011r.

W krainie bajek i baśni – pod takim tytułem odbyły się 12 maja 2011 r. zajęcia otwarte dla rodziców dzieci  4 i 5-cio letnich. Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną „Witamy się”. Następnie dzieci na podstawie wylosowanych z worka rekwizytów odgadywały tytuły baśni, wysłuchały również fragmentów bajek i wskazywały co jest niezgodne z treścią bajki. Dzieci po zapoznaniu się z treścią listu od „wróżki” układały puzzle. Do  zabawy zostali zaproszeni również rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi zatańczyli do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”. Na koniec dzieci i rodzice wykonali prace plastyczną pt: „Złota rybka”. Zajęcia przyniosły wiele radości, a obecność rodziców potwierdziła zainteresowanie pracą nauczyciela i osiągnięciami dzieci. Zapraszamy do galerii.

 

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Zmieniony: poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:04
 
Wizyta na farmie krów Państwa Dziendziel. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 15 maja 2011 23:27

12 maj 2011 r.

W tym dniu dzieci 3 i 4-letnie udały się z wizytą do Państwa Dziendziel. "Bizony", tak dzieci nazwały obserwowane krowy rasy Highlander, które mimo wielu zachęt, spokojnie odpoczywały w cieniu. Po wyczerpującym marszu, orzeźwiający sok i lody zasponsorowane przez gospodarzy smakowały, jak nigdy! Dziękujemy. Zapraszamy do galerii.


Opracowanie: Ewa Kapias

Zmieniony: wtorek, 21 czerwca 2011 21:16
 
Podwójna atrakcja dla przedszkolaków - widowisko w Bibliotece Publicznej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 15 maja 2011 22:19

11 maj 2011r.

Maluchy z chybskiego przedszkola (3-latki i 4-latki) miały dzisiaj prawdziwą gratkę kulturalną. Przedszkolaki tuż po śniadaniu wyruszyły na spacer do Publicznej Biblioteki w Chybiu. Niektóre pierwszy raz miały okazję zobaczyć tak dużą ilość książek i zapoznać się z miejscem, w którym można je pożyczyć. Dodatkową atrakcją był fakt, że na miejscu zorganizowana była mini-scena teatralna, na której aktorzy z krakowskiego teatru "Maska" zaprezentowali milusińskim widowisko pt. "Magiczna Księga". Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu, wczuwając się w losu różnych bajkowych bohaterów. Pojawił się m. in. Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Żabi Król i wiele innych, znanych dzieciom bohaterów. Spektakl ten, poprzez zabawę, miał na celu zachęcenie najmłodszych do sięgania po książkę, do kontaktu ze słowem pisanym i barwnymi ilustracjami. Przy pożegnaniu wszystkie dzieci ochoczo zapowiedziały, że będą odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej zbiorów. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w galerii.


opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 15 maja 2011 22:57
 
Pouczające widowisko pt. "Rybak i złota rybka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 15 maja 2011 22:04

9 maj 2011r.

W poniedziałek, nasze przedszkole odwiedził teatrzyk lalkowy. Zaprezentowana została baśń „O rybaku i złotej rybce”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, obserwowały i reagowały na poszczególne wydarzenie bohaterów. Po zakończeniu odbyła się rozmowa na temat postępowania bohaterów, kto był „dobry”, a kto „zły” i dlaczego? Co wyprosił rybak od rybki? Jaka była baba? Dzieci znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Po zakończeniu dzieci pożegnały się z aktorami i rozeszły się do swoich sal. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w przedszkolnej galerii.

 

opracowała: p. Ewa Gacman.

Zmieniony: niedziela, 15 maja 2011 22:06
 
Mamy laureatów międzyprzedszkolnych konkursów plastycznych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 15 maja 2011 21:14

29 kwiecień 2011r.

W marcu Przedszkole Publiczne w Chybiu ogłosiło międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Miś Uszatek i przyjaciele", mający na celu rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania polskimi bajkami oraz rozwijanie dziecięcej wrażliwości artystycznej i ekspresji twórczej. Technika wykonania pracy była dowolna, dzieci korzystały z różnorodnych materiałów plastycznych, malowały, stemplowały, wycinały.. Swoje prace  wykonywały z wielkim zapałem i radością, aby jak najbardziej sympatycznie przedstawić "starego" przyjaciela z oklapniętym uszkiem. Przedszkolaki z chybskiego przedszkola zajęły w tym konkursie zaszczytne II miejsce (dzieci z grupy 4-latków, wychowawca: p. Ewa Kapias), a także otrzymały wyróżnienia (dzieci z grupy 5-latków, wychowawca: p. Aleksandra Korzeniowska, oraz starszak: Olek Przybycin. Laureatami  I miejsca  okazały się dzieci z grupy 4-latków p. Joanny Rakus z Przedszkola Publicznego w Mnichu.

Nasze przedszkolaki brały także udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch", ogłoszonym przez Przedszkole Publiczne w Mnichu. Konkurs ten miał na celu m.in propagowanie i rozwijanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, oraz kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych i ruchowych. Laureatem III miejsca okazał się Jakub Wiewióra, z grupy starszaków. Dzieci w obu konkursach otrzymały nagrody i dyplomy. Gratulujemy! Zwycięskie prace i ich autorów można zobaczyć w zakładce pt. "Nasze sukcesy"

 

opracowała: p. Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 15 maja 2011 21:52
 
"Wiosna" na zajęciach otwartych dla rodziców w grupie trzylatków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 15 maja 2011 19:40

3 kwiecień 2011r.

Tematem zajęć otwartych była „Wiosna”. Zajęcia rozpoczęły się powitaniem wszystkich przybyłych rodziców i P. Dyrektor. Dzieci zaprezentowały: ilustrację ruchową do piosenki „Polka wiosenna” , zabawę improwizacyjną „Tulipan”. Wykonały także z pomocą rodziców „Wiosenny kwiatuszek” przeciągając tasiemkę przez otwory w sylwecie kwiatka. Spotkanie zakończyło się rozmową rodziców z nauczycielem, podsumowana została praca dydaktyczno-wychowawcza dzieci, omówiony został temat dotyczący „Terapii logopedycznej”. Nauczycielka prowadząca serdecznie podziękowała rodzicom za przyjście i przypomniała o zwracaniu uwagi na czytanie ogłoszeń.

Zapraszamy do galerii...

 

opracowała: p. Ewa Gacman

Zmieniony: czwartek, 13 października 2011 16:43
 
Co ciekawego działo się na zajęciach otwartych w grupie dzieci czteroletnich? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 01 maja 2011 18:50

25 marzec 2011 r.

"W krainie pani Wiosny" - pod takim tytułem odbyło się 25 marca 2011r. zajęcie otwarte dla rodziców dzieci czteroletnich. Celem zajęcia było bogacenie i utrwalenie wiadomości na temat zwiastunów wiosny oraz pokazanie rodzicom zachowania dzieci w grupie rówieśniczej w trakcie współdziałania w sytuacjach zabawowo - zadaniowych. Dzieci po zapoznaniu się z treścią listu od pani Wiosny, wykonywały kolejne zadania, za wykonanie których zostały nagrodzone. Czterolatki, miały okazję "ocenić" zajęcie przygotowane przez nauczycielkę, naklejając karteczkę w odpowiednie miejsce. Po zakończeniu zajęcia, nastąpiła krótka rozmowa z rodzicami na temat postępów i trudności dzieci oraz celowości organizowania zajęć otwartych dla rodziców. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że zajęcia otwarte są potrzebne, gdyż ukazują dziecko z zupełnie innej strony niż znają rodzice, można zobaczyć relacje dziecka z rówieśnikami i jego zachowanie w grupie.

 

opracowała: p. Ewa Kapias

 
Grupa trzylatków z wizytą u pana fotografa. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 15 marca 2011 18:09

15 marzec 2011r.

We wtorek byliśmy u fotografa. Zaobserwowaliśmy na czym polega jego praca, obejrzeliśmy sprzęt, różne rodzaje aparatów i jego jedan fachowy. którego używa do pracy. Dzieci też próbowały robić nim zdjęcia. Obejrzały różne rodzaje i formaty zdjęć. Na koniec zrobił nam prawdziwą fotografię całej grupy. która dostępna będzie u niego (oczywiście jak ktoś będzie chętny). Zdjęcia z wyprawy do zobaczenia w galerii.

 

opracowanie i tekst: Ewa Gacman

Zmieniony: środa, 30 marca 2011 18:13
 
Czterolatki poznają zawód fryzjera. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 11 marca 2011 20:23

11 marzec 2011 r.

11marca 2011r dzieci czteroletnie z oddziału I odwiedziły salon fryzjerski K & S Chybiorz. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć w jaki sposób mamusie zmieniają kolor włosów i skracają ich długość. Pan fryzjer zajmował się właśnie strzyżeniem męskim. Niektórzy wypróbowali stanowisko do mycia włosów. Celem wizyty w salonie, było nie tylko zapoznanie się z pracą fryzjera, ale również wyrabianie nawyku kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Wizyta zakończyła się wręczeniem laurki właścicielom zakładu, natomiast dzieci otrzymały od państwa K. S. Chybiorz kartoniki z sokiem. DZIĘKUJEMY! Zapraszamy do galerii.

 

opracowała p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 kwietnia 2011 20:27
 
Pouczająca pogadanka ekologiczna. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 07 marca 2011 23:11

7 marzec 2011r.

W dniu 7 marca 2011r. odbyły się warsztaty ekologiczne na temat "Segregacji odpadów i ich powtórne wykorzystanie" prowadzone przez Pana Czesława Puzonia i Pana Marcina Zarzyckiego, w których wzięły udział dzieci z oddziału IV i III. (5-latki i 6-latki)

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL