Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Święty Mikołaj z teatrem "Kwadryga" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 07 grudnia 2010 20:44

07 grudzień 2010 r.

O przedszkolakach w Chybiu Święty Mikołaj też nie zapomniał..przygotował dla dzieci nie tylko piękne prezenty, ale także wielką niespodziankę! Zabrał ze sobą swoich pomocników - aktorów z teatru "Kwadryga", którzy umilili dzieciom czas oczekiwania na przybycie ukochanego gościa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i rozbawieniem oglądnęły spektakl pt. "Spotkanie z przyjacielem Misiem", który opowiadał historię pewnej misiowej rodziny, w której najmłodszy Miś postanowił przygarnąć biednego, bezpańskiego pieska i zostać jego przyjacielem, wbrew zakazowi swojego taty. Po wielu smutnych i zabawnych przygodach małego Misia z pieskiem, tata Miś przekonał się jednak do przyjaciela swojego synka i pozwolił mu zamieszkać razem z nimi. Po występie aktorów nadszedł czas na wizytę Świętego Mikołaja, wszystkie dzieci niezmiernie się ucieszyły i przywitały gościa śpiewająco "dajesz nam tak wiele, jesteś przyjacielem, Mikołaju! Mikołaju!..", ujmując tymi słowami staruszka ze serce..Mikołaj, jak co roku obdarował prezentami wszystkie dzieci, niektórym  przykazał poprawienie się i zrobił sobie także z przedszkolakami pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do galerii.


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:49
 
Święty Mikołaj w filii przedszkola w Zarzeczu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 07 grudnia 2010 20:42

03 grudzień 2010 r.

Do przedszkolaków uczęszczających do filii przedszkola przy Szkole Podstawowej w Zarzeczu Święty Mikołaj przybył w tym roku troszkę szybciej..Chyba czuł, że dzieci bardzo, bardzo już na niego czekały, więc postanowił odwiedzić je prędzej:) Od samego rana dzieci wypatrywały tego wyjątkowego gościa. W przedszkolu rozbrzmiewały świąteczne piosenki, dzieci też wesoło nawoływały "Mikołaju!, Mikołaju! Mikołaju!" Gdy Mikołaj przyjechał, w sali przedszkolej nastąpił wielki gwar, dzieci jednocześnie bardzo się ucieszyły, ale też na kilku buziach widać było strach..chyba niektórzy nie do końca byli grzeczni w zeszłym roku..:) Każdy dostał prezent, porozmawiał sobie z gościem, a na końcu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie (zapraszamy do galerii).

Dziękujemy bardzo pomocnikom Świętego Mikołaja: pani Annie Krzempek za podarowanie świątecznej choinki do sali przedszkolnej, oraz panu Grzegorzowi Koniorowi, a za co, to każdy się pewnie domyśla:)


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:49
 
Konkurs Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 15 listopada 2010 15:04

11 listopad 2010 r.

"Grają trąby, grają werble, na ulicach tłumy, polskie wojsko ma dziś święto, to powód do dumy..." Takimi słowami piosenki rozpoczęły występ nasze starszaki podczas tegorocznego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Chybiu. Tradycyjnie, nasze przedszkole reprezentowały dzieci z najstarszej grupy: Emilka Janos, Basia Twardoń, Emilka Rolnik, Dominika Sikora, Karolinka Waleczek, Klaudia Folek oraz dwóch chłopaków: Olek Przybycin i Kubuś Mrzyk. Dzieci bardzo ładnie wykonały dwie piosenki: "W Żelazowej Woli" oraz "Mundur za mundurem", nikogo też nie zjadła trema...i pomimo tego, że były świetnie przygotowane przez panią Aleksandrę Korzeniowską, nie udało się tym razem zdobyć żadnego miejsca na podium..spróbujemy znów za rok! Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć w galerii, zapraszamy.


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:49
 
Podróż z dzielnym żółwiem Sammy'm w czechowickim kinie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 15 listopada 2010 12:25

9 listopad 2010 r.

Wiele radości sprawił dzieciom z chybskiego przedszkola wyjazd do kina Świt w Czechowicach-Dziedzicach na projekcję bajki pt. "Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata." Przedszkolacy przenieśli się wraz z małym bohaterem w kolorowy podwodny świat i tam towarzyszyli żółwikowy w niezliczonych przygodach m.in. spotkaniu z piraniami czy wielką plamą ropy w wodach oceanu. Warto dodać, że dzieci miały okazję poprzez dobrą zabawę dowiedzieć się o zagrożeniach ekologiczych, jakie człowiek serwuje przyrodzie. Wszyscy świetnie się bawili, a wrażenia z bajki zobaczonej w prawdziwym, ogromnym i ciemnym kinie zostaną pewnie nie zatarte.


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:49
 
Święto Drzewa. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 15 listopada 2010 11:52

29 październik 2010 r.

Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu związany był z obchodami Święta Drzewa. Jest to inicjatywa założona przez Klub Gaja w 2003 roku, która polega na międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew i tym samym zwiększenia świadomości ekologicznej i potrzeby ochrony przyrody. Nasze przedszkolaki z pomocą pań nauczycielek z wielkim zapałem i radością również posadziły własne drzewo  - żółty klon i teraz stanowi on ozdobę przedszkolnego ogrodu. Drzewko to podarowało nam stowarzyszenie EKO-Życie. Panie nauczycielki przy okazji tego święta przeprowadziły z dziećmi zajęcia proekologiczne, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak bardzo i dlaczego tak ważne są drzewa w życiu człowieka. Zdjęcia wykonane podczas sadzenia drzewka znajdują się w galerii, do której serdecznie zapraszamy.


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:48
 
Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 12 listopada 2010 01:24

6 październik 2010 r.

Najstarsze przedszkolaki pojechały dzisiaj na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Czekały tam na nich nie lada atrakcje! Przede wszystkim dzieci miały okazję obserwować z bliska żywe zwierzęta zarówno te, które często występują w sąsiedztwie człowieka np. kozy, jak i te dzikie m. in. muflony, dziki, jelenie oraz drapieżne ptaki. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła także utworzona w parku alejka bajkowa, gdzie można było posłuchać i pooglądać znane bajki w wydaniu kukiełkowym. Warto zobaczyć zdjęcia z tej ciekawej wycieczki, zapraszamy do przedszkolnej galerii..


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:48
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 12 listopada 2010 01:01

1 wrzesień 2010 r.

Pierwszy dzień roku szkolnego to dla wszystkich wielkie przeżycie..Dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do znajomych zabawek, ukochanych koleżanek i kolegów oraz swoich pań wychowawczyń..a my nauczyciele z głowami pełnymi pomysłów zapraszamy debiutujące i znajome przedszkolaki do rocznej podróży w krainę nowych doświadczeń i umiejętności, radosnych chwil i wielu wrażeń.

Serdecznie witamy wszystkie dzieci i ich rodziców w nowym roku szkolnym.


opracowała Michalina Pisarek.

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 22:48
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL