Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Odwiedziny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chybiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 21 maja 2015 00:00

21 maj 2015 r.

Dnia 21.05.2015 dzieci pięcio i sześcioletnie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Chybiu. Po przyjściu na salę gimnastyczną, wszystkie dzieci powitał P. Dyrektor M. Staniek, zaprosił wszystkie przybyłe dzieci do obejrzenia przedstawienia i dalszego obejrzenia szkoły. Przedstawienie ubarwione było tańcami nowoczesnymi, o tematyce ekologicznej dotyczące segregacji śmieci i zanieczyszczenia powietrza. Po zakończeniu dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematyką przedstawienia, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książeczek. Następnie dzieci odwiedziły klasy gdzie uczą się starsi koledzy, gabinet P. Dyrektora, bibliotekę i salę świetlicową. Na korytarzu spotkały swoich kolegów i starsze rodzeństwo. Po zakończeniu podziękowały za zaproszenie i powróciły do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

opracowała: Ewa Gacman

Zmieniony: piątek, 19 czerwca 2015 23:47
 
Wycieczka do Miasteczka Westernowego w Żorach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 14 maja 2015 00:00

14 maj 2015 r.

Dnia 14.05.2015 r, dzieci z Przedszkola Publicznego w Chybiu uczestniczyły w wycieczce do Miasteczka Westernowego w Żorach. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy o świecie, na temat innych kultur, edukacja przez doświadczenie i odkrywanie.

Pomimo deszczowej pogody, panie przewodniczki zapewniły rozrywkę dla każdej grupy wiekowej. Obejrzeliśmy tradycyjne zabudowania kowbojskiego miasteczka, w którym mieściły się różne atrakcje, m.in.: Stodoła – gdzie odbył się pokaz umiejętności kowbojskich; Kino 5D – oglądanie trójwymiarowej bajki w specjalnych okularach; Strzelnica Desperados – trafianie do celu, specjalnymi pistoletami, siedząc w bryczce lub na koniu, zbieranie punktów dzięki celności; Konkurs na rysunek świnki; Planetarium – Kula Parowa; kino 3D – edukacyjna bajka na temat zjawisk atmosferycznych „Zula” - obserwowanie przestrzeni kosmicznej, planety ziemia na okrągłym ekranie.

O 12.00 w południe - „Napad na bank”, oglądanie inscenizacji przygotowanej przez animatorów i kaskaderów. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był zakątek Lucky Luke'a, miejsce swobodnych zabaw dla dzieci, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, wspinaczki po drabinie.

Mimo niepogody, czas w miasteczku minął niepostrzeżenie szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni, powróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Gacman

 
"Misia kochamy, do przedszkola go zapraszamy." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 25 listopada 2014 00:00

25 listopad

Tegoroczne uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia wszystkie grupy w naszym przedszkolu świętowały indywidualnie. Wspólnym akcentem było podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego na wykonanie misia dowolną techniką. Wszystkie grupy spisały się na medal! Było mnóstwo braw i pochwał. Na zakończeni wszystkie misie zaśpiewały wspólnie piosenkę "Jadą, jadą misie"

opracowała: Ewa Kapias

 
"Jesień w wierszu i piosence..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 30 października 2014 00:00

30 październik

"Jesień barwna, kolorowa..." - to motto aktualnej pory roku. Świadczą o tym występy dzieci, zorganizowane w dniu dzisiejszym w ramach przedszkolnego przeglądu talentów. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności, jedne recytowały, drugie śpiewały, jeszcze inne tańczyły...Gromkie brawa publiczności i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci, był nagrodą za trud i pracę poświęconą w przygotowanie występów...Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

 
Teatrzyk "Kot w butach" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 28 października 2014 00:00

28 październik

Dziś wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały do kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach na przedstawienie teatralne pt. "Kot w butach". Oglądany spektakl przedstawiony był w konwencji lalkowej ze znakomitą oprawą plastyczną, a przygotowali go aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina. Przedszkolaki były zachwycone adaptacją znanej wszystkim historii pomysłowego, oddanego i odważnego kota, który doprowadził do szczęśliwego zakończenia niezwyklej historii. Wyjazd oraz spektakl wszystkim bardzo się podobał.

opracowała: Olga Dziedzic

 
Teatrzyk o "Jasiu i Małgosi". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 14 października 2014 00:00

14 październik

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu gościło Studio Małych Form Teatralnych SZTUKA. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia". Ta, jakże dobrze znana przedszkolakom baśń braci Grimm, była nie tylko wielką atrakcją, ale również stanowiła wartościową lekcję, ponieważ wzbogacona była o treści ekologiczne. Młodsze dzieci dowiedziały się, a starsze utrwaliły wiadomości na temat ochrony środowiska. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się wiadomościami i prezentowały własne umiejętności na scenie, m.in. segregując właściwie śmieci, czy tańcząc kruczy taniec.. Występ aktorów zapewnił wyśmienitą zabawę i przyniósł dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Marcelina Janik

Zmieniony: wtorek, 25 listopada 2014 00:46
 
Dzieci przygotowują słodką bananową przekąskę.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 14 października 2014 00:00

14 październik

Dzisiejszego dnia dzieci z oddziału IV, w ramach zajęć o tematyce przyrodniczej, jaką było poznawanie roślin i zwierząt występujących w parku, przygotowały fantazyjne i pysznie wyglądające bananowe ślimaki. W pracy oprócz bananów, wykorzystano także kakao i bitą śmietanę...Dzieci po zjedzeniu ślimaków, zapewniły, że były one tak samo pyszne w smaku, co w wyglądzie...Im więcej przedszkolaki były umorusane jedzeniem podczas pracy, tym więcej radości widać było na ich buziach.. Bananowe ślimaki do zobaczenia w galerii, zapraszamy...

opracowała: Marcelina Janik

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 01 września 2014 00:00

1 wrzesień

"Gdy szedł wrzesień przez zielony las, w deszczu z parasolem...Wszystkie dzieci wtedy pierwszy raz, witały przedszkole..."

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie kochane przedszkolaki i rodziców...Życzymy samych przyjemnych chwil, niezapomnianych przeżyć i wielu radości w pierwszy dzień nowego roku szkolnego:)

opracowała: Michalina Pisarek

 
Miniopera dla najmłodszych "Zabłąkane piosenki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 29 listopada 2013 00:10

29 listopad 2013 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spektaklu pt. "Zabłąkane piosenki", organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Widowisko to oparte było na piosenkach W. Lutosławskiego do słów m. in. Juliana Tuwima. Dzieci miały okazję wzbogacić wiedzę o pojęcia muzyczne, dowiedziały się m.in. czym jest opera, aria, klucz wiolinowy i wiele innych..Popisy aktorów, gra świateł i barwne dekoracje wzbudziły zachwyt wśród wszystkich przedszkolaków..największe emocje wywołał ulatniający się na scenie dym..:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:21
 
Miejsce czci i pamięci... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 31 października 2013 23:23

31 październik 2013 r.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, dzieci z oddziału IV uczestniczyły w wyprawie do miejsc szczególnie ważnych i godnych zapamiętania w naszej miejscowości. Takim miejscem m.in jest pomnik i tablica upamiętniająca ludzi walczących o wolność naszej ojczyzny, znajdująca się na ścianie Urzędu Gminy, oraz nagrobek ludzi poległych w walce, stojący na cmentarzu.. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści o walczących żołnierzach, o pamięci i czci, jaka się należy, tym, którzy poświęcili życie dla kraju..na koniec dzieci z wychowawcą zapaliły znicz. Dla najmłodszych fakty związane z wojną, niebezpieczeństwem, śmiercią ludzi są niezwykle trudne do zrozumienia, jednak należy od najmłodszych lat kształtować przywiązanie do ojczyzny i jej historii, ukazywać wspólnie wypracowane przez wiele lat dziedzictwo narodowe..Wyprawa ta przyniosła wszystkim wiele emocji i wrażeń. Wracając, dzieci skorzystały z pięknego, jesiennego słoneczka i spędziły parę, miłych chwil w parku. Zapraszamy do obejrzenia zadjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:08
 
Jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu i na ulicy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 17 października 2013 00:00

17 wrzesień 2013 roku

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panami policjantami - asp. Krzysztofem Krzempek oraz asp. Piotrem Jakubiec. Wizyta policjantów w przedszkolu była dla dzieci wielkim przeżyciem, a jednocześnie wspaniałą okazją do utrwalania zasad bezpieczeństwa. Panowie policjanci przygotowali dla dzieci pokaz multimedialny oraz bajkę o tym, jak być bezpiecznym nie tylko na ulicy, ale także podczas zabawy w domu, przedszkolu, czy na placu zabaw. Najwięcej radości wśród dzieci wzbudziły jednak prezenty w postaci odblaskowych opasek, które dzieci powinny nosić jesienną porą po zmierzchu. Niezwykła atrakcja czekała również na przedszkolnym parkingu, Panowie policjanci udostępnili dzieciom służbowy radiowóz. Wszystkie przedszkolaki miały okazję zobaczyć wnętrze policyjnego auta, zawołać przez megafon oraz zalączyć tzw. "koguta" na dachu..Dzieciom bardzo się podobało to spotkanie i na pewno wiele wyniosły z niego dobrego. Dziękujemy Panom policjantom z Komendy Powiatowej w Cieszynie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 22 października 2013 21:01
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL