Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Miś Uszatek przyjacielem dzieci. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 26 października 2012 20:13

26 październik 2012 r.

Tego dnia do dzieci przybył bardzo miły gość - pluszowy miś, który obchodził razem z najmłodszymi swoje święto. Dzieci wcześniej przez cały tydzień przynosiły swoje ukochane pluszaki i razem z nimi uczestniczyły w zajęciach i bawiły się w przedszkolu. Sprawiło to dizeciom mnóstwo radości. Nauczycielki w związku z obchodzonym Tygodniem Pluszowego Misia m. in. korzystały z literatury Czesława Janczarskiego, przedstawiając zabawne przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół.

Na wielką uwagę zasługuje także fakt udziału rodziców w przedszkolnym konkursie na oryginalnego i własnoręcznie wykonanego misia. Pomysłowość i praca, jaką włożyli rodzice była ogromna i bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie. Wszystkie misie wykonane przez rodziców, były naprawdę urocze. Wyłoniono równorzędne cztery pierwsze miejsca: Pani Agata Kóska, Pani Agnieszka Kołodziejczyk, Pani Brygida Biegun oraz Pani Dagmara Faruga. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek


 

Zmieniony: poniedziałek, 04 lutego 2013 20:46
 
6-latki robią zdrowe kanapki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 25 października 2012 20:11

25 październik 2012 r.

Wychowawca grupy - p. Ewa Kapias postanowiła propagować wśród dzieci zdrowy styl życia, szczególnie zwracając uwagę podopiecznych na właściwe jedzenie...wykorzystując fakt, że dzieci najlepiej uczą się poprzez własne doświadczenie, nauczycielka zaplanowała i zrealizowała zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie przygotują a następnie z wielkim apetytem zjedzą swoje "dzieło". Własnoręcznie przygotowane kanapki daly dzieciom dużo satysfakcji i smakowały pewnie dużo lepiej niż zazwyczaj:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: środa, 09 stycznia 2013 22:49
 
Jesteśmy bezpieczni na drodze..spotkanie z Panem policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 25 września 2012 19:48

25 wrzesień 2012 r.

We wtorek 25 września odwiedził dzieci w naszym przedszkolu dzielnicowy aspirant Pan Rafał Pszczółka. Przypomniał dzieciom, że należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Jakich zasad należy przestrzegać przy przechodzeniu przez przejście dla pieszych, jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, na co uważać i o czym pamiętać. Zwrócił uwagę także na nie nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi  i bezpiecznych miejscach, gdzie mogą bawić się dzieci. Wiedzę dzieci na temat ruchu drogowego potwierdził quiz, w którym dzieci wybierały prawidłowe odpowiedzi. Na koniec dzieci wręczyły laurki z podziekowaniami i zaprosiły Pana policjanta  na następny rok. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Gacman

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 20:51
 
Początek roku szkolnego 2012/2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
sobota, 01 września 2012 19:42

1 wrzesień 2012 r.

Witamy serdecznie wszystkich przedszkolaków i rodziców w nowym roku szkolnym! Życzymy wspaniałych chwilw naszym przedszkolu, wielu wzruszeń i efektywnej edukacji:)

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 19:47
 
Rodzinny piknik w przedszkolu jest zawsze udaną imprezą.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 19 czerwca 2012 19:00

19 czerwiec 2012 r.

"Piknik na sportowo? - będzie odlotowo!"... Pod tym hasłem odbył się tegoroczny piknik organizowany dla przedszkolaków i ich bliskich na terenie naszego przedszkola.. Wspólna zabawa była jak zwykle bardzo udana i przyniosła wszystkim dużo radości. Rodzice całą siłą angażowali się w zabawę i gry z dziećmi. Zaprzyjaźniona z przedszkolem firma "Duo-mix", prowadząca całą imprezę, przygotowała dla "dużych i małych" wiele konkurencji sportowych. Tatusiom chyba najbardziej spodobało się strzelanie piłek do bramki, a dzieciom skakanie na ogromnych piłkach. Zdjęcia z tej miłej imprezy do zobaczenia w galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 19:04
 
Wycieczka przedszkolaków do zaprzyjaźnionej Zagrody Żubrów w Pszczynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 05 czerwca 2012 22:20

5 czerwiec 2012 r.

Tym razem na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie pojechały dzieci 3-letnie, 4-letnie i 5-letnie. Wizyta w tego typu miejscu wzbudziła wśród dzieci wiele zaciekawienia, bo jak same przyznały zwierzęta "na żywo" wyglądają "całkiem" inaczej niż w telewizji, czy na zdjęciach. Dzieci z wielką uwagą przypatrywały się ogromnym, ich zdaniem żubrom, miały też okazję podpatrzyć rytuał karmienia tych zwierząt. Przedszkolaki przyglądały się z podobną fascynacją także innym zwierzętom, a największe emocje wzbudził paw, który zaszczycił nas pokazem swojego wspaniałego ogona. Dzieci zobaczyły także wypchane zwierzęta, z różnych stron świata i różnych środowisk w izbach muzealnych. Wyjazd edukacyjny do Zagrody Żubrów w Pszczynie okazał się dla dzieci ciekawym doświadczeniem i fajną przygodą. Warto zobaczyć zdjęcia w galerii:)

opracowała: Michalina Pisarek

 
Zabawa z czterema żywiołami w Dniu Dziecka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 01 czerwca 2012 22:54

1 czerwiec 2012r.

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem "Zabawa z czterema żywiołami". Dzieci kolorem swojego ubrania symbolizowały określony żywioł: czerwony - to ogień, zielony - to ziemia, niebieski - woda, a na biały to powietrze. Dzieci przygotowały także własny hymn i flagę, starając się przekonać pozostałe żywioły o swojej sile i wyjątkowości. Dzieciaki świetnie bawiły się w różnych konkursach:) m.in. piły napój na czas, dmuchały bańki mydlane, puszczały do siebie iskierkę przyjaźni, tańczyły wietrzny taniec ze wstążkami oraz postanowiły zasadzić brzozę w ogrodzie przedszkola. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

Życzymy wszystkim dzieciom dużo śmiechu i radości nie tylko od święta, ale w każdy dzień..

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 23:14
 
Spotkanie ze strażakami z OSP Chybie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 14 maja 2012 20:33

14 maj 2012 r.

Dzieci co roku bardzo wyczekują spotkania z panami strażakami, jest to dla nich wielka atrakcja. Dzieci, tym większą miały radość, ponieważ pokaz odbył się w ogrodzie. Wszyscy mieliśmy okazję pooglądać prawdziwy sprzęt strażacki używany podczas akcji gaśniczej bądź ratunkowej, wsiąść do samochodu, zobaczyć i posłuchać, jak strażacy wykonują pożyteczną dla nas wszystkich pracę.   Dzieci były zachwycone gdy panowie strażacy polali z węża ogród, odegrali akcję ratunkową człowieka i włączyli sygnał na wozie strażackim. Te spotkania ze strażakami są dla dzieci wielkim przeżyciem i ważnym doświadczeniem. Bardzo serdecznie, jeszcze raz dziękujemy dzielnym Panom strażakom z OSP Chybie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Dzieci z filii przedszkola przekonały się na własne oczy, jak zanieczyszczone jest środowisko wokół nas. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 27 kwietnia 2012 22:01

27 kwiecień 2012 r.

„Sprzątanie Świata”

Dzieci uczęszczające do oddziału zamiejscowego przedszkola wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażone w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w teren naszej placówki. Efektem naszej pracy były trzy worki wypełnione papierami i plastikowymi opakowaniami. Zapraszamy do galerii.

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 22:03
 
Przedszkolaki wykonują wielkanocną palmę i pieką babkę. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 30 marca 2012 21:28

30 marzec 2012 r.

W naszym przedszkolu, z inicjatywy p. Ewy Kapias zorganizowany został  konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, wykonaną grupowo i własnoręcznie przez dzieci. Zadanie to bardzo przypadło dzieciom do gustu, które ochoczo zabrały się do pracy. W efekcie powstały piękne, kolorowe palmy, przystrojone papierowymi bądź żywymi kwiatami, z przeróżnymi dodatkami  i ozdobami. Najmłodsze dzieci wraz z nauczycielem p. Dagmarą Farugą upiekły natomiast wielkanocną babkę. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 21:46
 
Topimy Marzannę! Żegnamy zimową pannę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 20 marca 2012 21:38

20 marzec 2012 r.

"Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!" - tak dzieci 4-letnie, 4 i 5-letnie oraz starszaki wołały w przedszkolnym ogrodzie, wrzucając kukłę do wody. Z radością pożegnaliśmy zimę! Dzieci poznały zapominany powoli zwyczaj topienia kukły, poszukały także pierwszych oznak wyczekiwanej wiosny... W pierwszym wiosennym słoneczku, wszystkim było do twarzy...Zdjęcia znajdują się w galerii. Zapraszamy.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 21:46
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL