Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
5-latki robią pyszne, zdrowe kanapki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 20 marca 2012 21:27

20 luty 2012 r.

Realizowana tematyka: "Dbamy o własne zdrowie". 20 lutego dzieci wykonały "Rodzinę Kowalskich" z jajek w oparciu o utwór M. Terlikowskiej pt. "Niespodzianka Panów Kowalskich". Dzieci w czasie pracy miały dużo radości, przekonując się równocześnie, że jedzenie zdrowych produktów może być smaczne. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

 
Bal Przebierańców 2012 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 17 stycznia 2012 20:12

17 styczeń 2012 r.

Jak co roku, bal zorganizowany dla dzieci w przedszkolu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji. Dzieci bardzo przeżywają to, że mogą się przebrać w jakiś fantastyczny strój i wymalować buzię, a do tego spotkają koleżankę, kolegę z innej grupy i razem się pobawią. I w tym roku na balu, wodzirej doskonale organizował dzieciom zabawę, przeprowadzał ciekawe konkursy, śmieszne konkurencje. Na finał odbył się pokaz strojów, wszystkie dzieci nagrodziły się wzajemnie gromkimi brawami, było bardzo sympatycznie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Spotkanie z kolędą w grupie 4-latków i 5-latków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 23 grudnia 2011 19:51

23 grudzień 2012 r.

"Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych(…)"

Takimi słowami dzieci rozpoczęły swój występ podczas spotkania wigilijnego z rodzicami, wprowadzając tym samym cudowny, świąteczny nastrój... Dzieci w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowały zebranym gościom zwyczaje i tradycje staropolskich Świąt Bożego Narodzenia, zabrzmiały też kolędy, przy akompaniamencie gitary,  a dziewczynki popisały się tańcem aniołków. Dopisali mali aktorzy, dopisali też rodzice, przybywając na spotkanie licznym gronem.  Zarówno dzieci, jak i rodzice mieli tego dnia wiele powodów do wzruszeń... Zdjęcia z tej miłej imprezy do zobaczenia w galerii. Zapraszamy.

opracowała: Michalina Pisarek

 
"Święta z choinką" - spotkanie wigilijne w grupie 5-latków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 22 grudnia 2011 22:14

22 grudzień 2011 r.

"Święta z choinką" pod tym hasłem odbyło się spotkanie wigilijne dzieci 5-letnich z rodzicami. O oprawę artystyczną zadbały dzieci, natomiast rodzice zorganizowali poczęstunek. Podtrzymywanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wzmacnianie więzi rodzinnych w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Dziękuję wszystkim rodzicom za liczne przybycie. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała - p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:50
 
Betlejemska opowieść zaprezentowana przez dzieci 6-letnie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 22 grudnia 2011 21:25

22 grudzień 2011 r.

Betlejemska opowieść: najpierw przemyślenia, długie przygotowania, dobieranie muzyki do przedstawienia  oraz przydzielanie ról dzieciom. Nareszecie nadszedł ten dzień, grudniowy poranek, to właśnie dziś przychodzą do przedszkola nasi ukochani rodzice z oddziału II - starszaków. Dzieci wspaniale przebrane w odpowiednie stroje dobrane do ról. Dużą pomocą w tym względzie zawdzięczamy rodzicom. W tle stajenka, ognisko, przy którym siedzą pastuszkowie i można zaczynać! Dzieci świetnie czują się w swoich rolach i grają, jak prawdziwy aktorzy. Wspaniale przekazują obecnym historię narodzin Jezusa  w postaci pantomimy do muzyki klasycznej. Na scenie pojawiły się także anioły, błyszczały i tańczyły gwiazdeczki. Obok nich pasterze, archanioły oraz główne postacie Józef i Maryja. Nagrodą za trud włożony w przygotowanie Jasełek są uśmiechy na twarzach rodziców, dumnych ze swych pociech oraz gromkie brawa. Na koniec życzenia oraz wręczanie własnoręcznie przygotowanych przez dzieci kart świątecznych. Zapraszamy do galerii.

opracowała - p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:49
 
Święty Mikołaj wreszcie przyjechał! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
wtorek, 06 grudnia 2011 20:59

6 grudzień 2011 r.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają...”

Tą piosenką dzieci z oddziału zamiejscowego przywitały długo oczekiwanego gościa i zaprosiły go do sali. Wspólna rozmowa z Mikołajem, wiersze i piosenki dostarczyły wiele emocji. Nie zabrakło też paczki od ukochanego Mikołaja w postaci słodkości dla wszystkich. Uśmiech na twarzach naszych pociech świadczył o udanej imprezie. Zdjęcia z tej miłej uroczystości do zobaczenia w galerii.

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Tego samego dnia udało się też dojechać kochanemu Mikołajowi do przedszkola w Chybiu. Dzieci najpierw zobaczyły teatrzyk w wykonaniu teatru "Kwadryga" z Krakowa pt. Zaczarowany młyn. Następnie wystąpił na scenie wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Zaśpiewał dzieciom, zatańczył, jednego przedszkolaka przewiózł nawet na swoich plecach! Śmiechu było co nie miara...i na koniec prezenty..Wszystkie buzie były w tym dniu uśmiechnięte od ucha do ucha:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 19 czerwca 2012 21:26
 
W krainie wróżek i czarodziejów.. Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5-letnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 25 listopada 2011 00:00

25 listopad 2011 r.

W ten dzień salę 5-latków odwiedziły czarownice i czarodzieje. Rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym pt. "Czary i magia, czyli przedszkolne Andrzejki". Budzenie zainteresowania tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi to główne cele spotkania. Konkursy i wróżby budziły wiele pozytywnych emocji u dzieci. Wszystkim rodzicom dziękuję za przygotowanie pięknych strojów. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:48
 
Spotkanie przedszkolaków z Panem policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 17 listopada 2011 21:00

17 listopad 2011 r.

Dziś do przedszkola przyszedł ważny i wyczekiwany gość - Pan policjant Komisarz Radosław Gruchała. Dzieci powitały Pana policjanta gromkimi brawami. Przez cały czas przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas zabawy w domu, na podwórku i w przedszkolu. Największą atrakcją jednak dla dzieci okazała sią możliwość przymierzenia policyjnej czapki, założenia kajdanek i pomachania pałką przed kolegami. Na zakończenie dzieci zadawały gościowi pytania, poruszały tematy je interesujące oraz wręczyły Panu Radosławowi przygotowane upominki. Zdjęcia z tego miłego spotkania do zobaczenia w galerii.

opracowała - p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47
 
Spotkanie z tradycjami i zwyczajami Śląska Cieszyńskiego w chybskiej bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
środa, 16 listopada 2011 20:25

16 listopad 2011 r.

Dzieci 6-letnie, 5-letnie i grupa 4 i 5-latków miała dzisiaj okazję uczestniczyć w ciekawym i jak się później okazało bardzo wesołym spotkaniu z Panią Wandą Niemiec (emerytowaną Dyrektorką Szkoły Podstawowej w Zabłociu) i Panią Janiną Motylewską (emerytowaną nauczycielką historii w/w szkoły) w Gminnej Bibliotece w Chybiu. Spotkanie to miało na celu przybliżenie dzieciom znanych i zapomnianych zwyczajów i tradycji Śląska Cieszyńskiego. Pani W. Niemiec i J. Motylewska opowiadały dzieciom niezwykle ciekawe i tajemnicze historie, oraz legendy autorstwa G. Morcinka. Największe zainteresowanie wzbudziły u dzieci opowieści i legendy bezpośrednio związane z naszym terenem, np. legenda o  zatopionej wieży ratusza, którą podobno czasem widać w bagnach Rezerwatu Rotuz w Chybiu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały tradycyjny strój ludowy naszego terenu, w którym wystąpiły obie Panie, a najwięcej rozbawienia wywołały dziwne dla dzieci i śmiesznie brzmiące ich zdaniem nazwy części letnika. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Dziekujemy za zaproszenie Paniom pracującym w bibliotece. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

opracowała: p. Michalina Pisarek

 

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47
 
Wycieczka starszaków do Zagrody Żubrów w Pszczynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 27 października 2011 20:39

27 październik 2011 r.

Dnia 27 października dzieci z grupy starszaków pojechały na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Już sam przejazd autobusem sprawił im wiele radości. Kiedy dzieci znalazły się w parku pszczyńskim przed bramą wejściową, były bardzo podekscytowane i ciekawe nowych niespodzianek. Zagroda okazała się wspaniałym miejscem, w którym dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z różnymi gatunkami zwierząt. Widziały tam, między innymi rodzinę żubrów, dorodnego jelenia, łosia, daniele, sarny, dziki, różne gatunki ptactwa oraz piękne pawie. Dzieci zwiedzały również pokój myśliwego i pomieszczenia z wypchanymi zwierzętami. Na koniec wspaniałej wycieczki miały okazję zobaczyć film w 3D o historii sprowadzania żubrów do pszczyńskich lasów. Oczywiście przedszkolaki pozowały również do zdjęć i żegnały się ze zwierzętami wrzucając do wody grosiki. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:46
 
Grupa 5-latków z wychowawcą p. Ewą Kapias zakłada hodowlę rybek w akwarium. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 21 października 2011 20:37

21 październik 2011 r.

W dniach 17.10 - 21.10 dzieci 5-letnie poznawały faunę i florę stawu. Zajęcia zainspirowane były konkursem plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej "Wędkarskie Pasje". O atrakcyjność zajęć postarali się rodzice, dzięki którym dzieci miały okazję obserwować rybki w akwarium. Dziękujemy za duże zaangażowanie i wyposażenie akwarium w konieczny sprzęt i rybki Państwu Mikołajczyk oraz Państwu Gancarz za ofiarowanie krewetki. Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:45
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL