Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
2016-10-10 Spotkanie z psem Bluesem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 10 października 2016 13:33

10 październik

Dzisiaj do naszego przedszkola, przybył ze swoim panem Tomkiem niezwykle sympatyczny gość - pies o imieniu Blues. Spotkanie to, zorganizowane zostało w ramach Programu Edukacyjnego "Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko", w którym dzieci poprzez bezpośredni kontakt poznają zasady bezpiecznego obchodzenia się i opieki nad zwierzęciem. Ponadto podczas spotkania dzieci zdobyły wiadomości na temat roli psów w życiu i pracy człowieka oraz miały możliwość pobawić się z Bluesem przy muzyce. Na koniec każdy przedszkolak dostał dyplom Przyjaciela psa. Dla dzieci ta wizyta była bardzo miłym doświadczeniem i jednocześnie nauką. Zapraszamy do galerii.

opracowała Michalina Pisarek

 
Starszaki mają piękne akwarium... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 10 października 2016 12:28

30 wrzesień 2016 r.

Dzieci z oddziału IV wraz z wychowawcą serdecznie dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w założenie hodowli rybek w przedszkolu. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Grzegorza Żerdka za wypożyczenie i wyposażenie akwarium. Chwile spędzone na obserwacji "podwodnego świata"dostarczają dzieciom wiele emocji, motywują do szukania nowych wiadomości oraz pozwalają doznać wielu estetycznych wrażeń. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 13:17
 
Znam i lubię swoją miejscowość. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 12 listopada 2015 13:00

12 listopad 2015 r.

Przedszkolaki z grupy 4 i 5-latków w ramach cyklu zajęć o swojej miejscowości, wybrały się do parku i zapoznały z postacią Szuwarka - chybskiego Utopca, którego pomnik znajduje się tuż przy fontannie. Park w Chybiu jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku i spacerów dzieci z naszego przedszkola. Fontanna, plac zabaw i alejki, po których można bezpiecznie pobiegać to nie lada atrakcja. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Na pomarańczowo, czyli urodziny marchewki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 26 października 2015 00:00

26 październik 2015 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się wielka impreza. Marchewka obchodziła urodziny i zaprosiła wszystkie dzieci na swoją uroczystość. Mali goście przyszli przebrani w pomarańczowe stroje, nie zabrakło także występów i piosenek o tematyce warzywnej, uświetniających ten dzień. Poza tym były pyszne, zdrowe przekąski czyli świeże marcheweczki i marchewkowe ciasto w wykonaniu pań nauczycielek. Dzieci z wielką ochotą chrupały marcheweczki i przekonały się, że warto jeść warzywa. Poprzez dobrą zabawę propagujemy zdrowe nawyki odżywiania. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Wycieczka do ZAgrody Żubrów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 23 października 2015 00:00

23 październik 2015 r.

Dzieci 5-letnie uczestniczyły w wycieczce do pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, która znajduje się w zabytkowym parku pszczyńskim. Oprócz króla puszczy, przedszkolaki zobaczyły także inne zwierzęta, m.in. sarny, daniele, muflony, pawie i ptactwo wodne. Prócz zagród dla zwierząt, przygotowano ekspozycje przybliżające dzieciom polską faunę oraz film 3D o żubrach. Zagroda żubrów na pewno pozostanie niezapomnianym przeżyciem naszych dzieci. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 08 lutego 2016 18:54
 
Spotkanie z policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 22 września 2015 00:00

22 wrzesień 2015 r.

We wtorek w naszym przedszkolu powitaliśmy gościa - pana policjanta, który jest rodzicem jednego z naszych przedszkolaków. Stróż prawa przeprowadził z dziećmi pogadankę, podpartą programem edukacyjnym na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, które każdy przedszkolak powinien znać. Młodsze przedszkolaki dowiedziały się, a starsze sobie utrwaliły, m.in. jak i gdzie możne przechodzić przez drogę, jak należy zachowywać się, idąc po chodniku... Pan policjant miał dla dzieci także prezenty, w postaci światełek odblaskowych, które dzieci mają obowiązek zakładać, poruszając się po zmroku w ruchu drogowym. Dzięki temu spotkaniu, przedszkolaki zdobyły wiadomości na temat niezwykle ważnej pracy policjanta. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane wizytą, tak wyjątkowego gościa i bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu. Nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki zadeklarowały, że będą w przyszłości strzec bezpieczeństwa innych wykonując zawód policjanta...:)

opracowała: Marcelina Janik

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 01 września 2015 00:00

1 września 2015 r.

Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaki oraz rodziców w nowym roku szkolnym 2015/2016. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszym przedszkolu  będzie pełen miłych doświadczeń, fascynacji i głębokich przyjaźni. Zapraszamy do cudownego, przedszkolnego świata...:)

Zmieniony: poniedziałek, 08 lutego 2016 13:58
 
Odwiedziny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chybiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 21 maja 2015 00:00

21 maj 2015 r.

Dnia 21.05.2015 dzieci pięcio i sześcioletnie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Chybiu. Po przyjściu na salę gimnastyczną, wszystkie dzieci powitał P. Dyrektor M. Staniek, zaprosił wszystkie przybyłe dzieci do obejrzenia przedstawienia i dalszego obejrzenia szkoły. Przedstawienie ubarwione było tańcami nowoczesnymi, o tematyce ekologicznej dotyczące segregacji śmieci i zanieczyszczenia powietrza. Po zakończeniu dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematyką przedstawienia, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książeczek. Następnie dzieci odwiedziły klasy gdzie uczą się starsi koledzy, gabinet P. Dyrektora, bibliotekę i salę świetlicową. Na korytarzu spotkały swoich kolegów i starsze rodzeństwo. Po zakończeniu podziękowały za zaproszenie i powróciły do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

opracowała: Ewa Gacman

Zmieniony: piątek, 19 czerwca 2015 23:47
 
Wycieczka do Miasteczka Westernowego w Żorach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 14 maja 2015 00:00

14 maj 2015 r.

Dnia 14.05.2015 r, dzieci z Przedszkola Publicznego w Chybiu uczestniczyły w wycieczce do Miasteczka Westernowego w Żorach. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy o świecie, na temat innych kultur, edukacja przez doświadczenie i odkrywanie.

Pomimo deszczowej pogody, panie przewodniczki zapewniły rozrywkę dla każdej grupy wiekowej. Obejrzeliśmy tradycyjne zabudowania kowbojskiego miasteczka, w którym mieściły się różne atrakcje, m.in.: Stodoła – gdzie odbył się pokaz umiejętności kowbojskich; Kino 5D – oglądanie trójwymiarowej bajki w specjalnych okularach; Strzelnica Desperados – trafianie do celu, specjalnymi pistoletami, siedząc w bryczce lub na koniu, zbieranie punktów dzięki celności; Konkurs na rysunek świnki; Planetarium – Kula Parowa; kino 3D – edukacyjna bajka na temat zjawisk atmosferycznych „Zula” - obserwowanie przestrzeni kosmicznej, planety ziemia na okrągłym ekranie.

O 12.00 w południe - „Napad na bank”, oglądanie inscenizacji przygotowanej przez animatorów i kaskaderów. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był zakątek Lucky Luke'a, miejsce swobodnych zabaw dla dzieci, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, wspinaczki po drabinie.

Mimo niepogody, czas w miasteczku minął niepostrzeżenie szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni, powróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Gacman

 
"Misia kochamy, do przedszkola go zapraszamy." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 25 listopada 2014 00:00

25 listopad

Tegoroczne uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia wszystkie grupy w naszym przedszkolu świętowały indywidualnie. Wspólnym akcentem było podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego na wykonanie misia dowolną techniką. Wszystkie grupy spisały się na medal! Było mnóstwo braw i pochwał. Na zakończeni wszystkie misie zaśpiewały wspólnie piosenkę "Jadą, jadą misie"

opracowała: Ewa Kapias

 
"Jesień w wierszu i piosence..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 30 października 2014 00:00

30 październik

"Jesień barwna, kolorowa..." - to motto aktualnej pory roku. Świadczą o tym występy dzieci, zorganizowane w dniu dzisiejszym w ramach przedszkolnego przeglądu talentów. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności, jedne recytowały, drugie śpiewały, jeszcze inne tańczyły...Gromkie brawa publiczności i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci, był nagrodą za trud i pracę poświęconą w przygotowanie występów...Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL