Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Niespodzianka przedszkolaków dla pracowników przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 14 października 2011 19:04

14 październik 2011 r

Dzieci przygotowały ze swoimi paniami wychowawczyniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej program artystyczny, stanowiący podziękowanie za pracę, opiekę i wychowanie dla wszystkich pracowników naszego przedszkola.  Zdjęcia z tej sympatycznej imprezy do zobaczenia w galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:45
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
czwartek, 01 września 2011 21:33

1 wrzesień 2011 roku

Witamy wszystkie dzieci i rodziców w nowym roku szkolnym! Z bagażem pomysłów, entuzjazmem w kieszeni i garścią radości ruszamy w kolejną roczną podróż...

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:44
 
Pożegnanie starszaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
środa, 22 czerwca 2011 18:29

22 czerwiec 2011 r.

"...Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas!
Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami,
odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami...."

Nadszedł juz dla dzieci czas pożegnania ze znajomymi murami przedszkola, zabawkami, kolegami...Dzieci 6-letnie i część 5-latków zakończyło już etap "bycia przedszkolakiem" i z wielkim entuzjazmem po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Życzymy Wam, nasi wychowankowie, samych sukcesów, przyjemnej nauki i spełnienia wszystkich marzeń..

A przedszkolakom, które zostały w przedszkolu z nami na kolejny rok edukacji, życzymy udanych wakacji, dużo słońca i odpoczynku..Do zobaczenia wkrótce. Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: wtorek, 21 lutego 2012 18:43
 
Piknik Rodzinny w ogrodzie chybskiego przedszkola. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:12

15 czerwiec 2011 r.

Piknik rodzinny odbywający się na zakończenie roku szkolnego to nasza swoista i niezwykle miła tradycja. Co rok w ten właśnie sposób rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola żegnają rok szkolny, wieńczą wspólne zmagania i witają upragnione wakacje. Dzieci i rodzice mają okazję do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki i słodkim poczęstunku. Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: wtorek, 21 lutego 2012 18:28
 
X Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom w przedszkolu w Chybiu (filia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:11

czerwiec 2011 r.

Poznajemy Krainę braci Grimm włączając się w akcją "Cała Polska czyta dzieciom."

Jak co roku nasze przedszkole włączyło się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom." Tematyką tygodnia czytania dzieciom były Baśnie braci Grimm. Zaangażowano do akcji dzieci z SP nr 2 i filii przedszkola, zachęcając do wspólnego spędzania czasu na słuchaniu bajek.
X ogólnopolski tydzień czytania dzieciom w przedszkolu w Chybiu (filia):
1 dzień - wspólne słuchanie bajki pt. "Kopciuszek" przez dzieci z filii i pierwszej klasy SP nr2 . Spotkanie z główną bohaterką bajki. Konkursy,  Zabawy i zagadki dla dzieci o tematyce bajkowej.
2 dzień - wspólne słuchanie bajki pt."Królewna Śnieżka". Rozwiązywanie konkursów przez przedszkolaki i dzieci z klasy drugiej.
3 dzień - przestawienie teatrzyku marionetkowego pt. "Spotkanie bajek." przez dzieci z filii przedszkola dla dzieci z klas początkowych i nauczycieli z SPnr2.
4 dzień - - przestawienie teatrzyku marionetkowego przez dzieci z filii przedszkola dla dzieci z przedszkola publicznego w Chybiu,
5 dzień - zakończenie akcji. Prelekcja dla rodziców "Czytaj dziecku codziennie - korzyści wynikające z czytania dzieciom." Wręczenie dzieciom bajeczek do czytania.

W ramach akcji został przeprowadzony międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Bajkowa kraina braci Grimm." W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola w Chybiu, Mnichu i dzieci z klas początkowych SP nr 2. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac różnymi technikami plastycznymi. Komisja w składzie: dyr Jolanta Waleczek, Rita Żerdka, Anna Krzempek wybrała laureatów.
Pierwsze miejsce zajęli: dzieci z oddziału 4,5 latków- wychowawca Anna Miła-Gabryś oraz Katarzyna Janota z klasy drugiej.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do odwiedzenia wystawy pt."Bajkowa kraina bajek." na której zostaną zaprezentowane marionetki przygotowane przez dzieci i nauczycielkę z filii przedszkola. Wystawa już wkrótce - jesienią!!!
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH RODZICÓW DO CODZIENNEGO SPĘDZANIA CZASU NA CZYTANIU DZIECKU. TO CENNY CZAS POŚWIĘCONY NAJMŁODSZYM!!!

 

opracowanie: Dagmara Faruga

 
"Bajkowe spotkania" - teatrzyk marionetkowy zaprezentowany przez dzieci z oddziału zamiejscowego przedszkola przy SP w Zarzeczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:10

14 czerwiec 2011 r.

Dnia 14 czerwca dzieci z przedszkola w Chybiu gościły swoich kolegów z oddziału przy SP nr 2 (filia). Mali goście przedstawili dla swoich rówieśników teatrzyk marionetkowy pt. "Spotkanie bajek". Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, rozpoznawając bohaterów bajek i tytuły bajek. Wszyscy świetnie się bawili, podziwiali ręcznie  wykonane lalki, marionetki i scenografię narysowaną przez dzieci. Nagrodą dla aktorów były głośne oklaski oraz zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zapraszamy do galerii.


opracowanie: Dagmara Faruga

Zmieniony: wtorek, 10 stycznia 2012 20:03
 
Teatrzyk o upartym kotku dla młodszych kolegów z przedszkola w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:08

13 czerwiec 2011 r.

Najstarsze dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla młodszych kolegów niespodziankę..Zaprezentowały teatrzyk pt. "O upartym kotku", na podstawie utworu I. Biełyszewa. Starsi koledzy przebrani w ciekawe stroje i wystepujący na scenie, jak prawdziwi aktorzy wzbudzili wielkie zainteresowanie wsród pozostałych przedszkolaków. Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: wtorek, 10 stycznia 2012 19:46
 
Wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej z okazji Dnia Dziecka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:06

31 maj i 1 czerwiec 2011 r.

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki miały zorganizowany wyjazd do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na przedstawienie pt. "Wilk, robal i koźlęta". Już sam przejazd autokarem budził wśród dzieci ogromne emocje, a oczekiwanie na rozpoczęcie spektaklu jeszcze większe..Nasze przedszkolaki wykazały się dużą kulturą w zetknięciu z otoczeniem teatru. Dzieci określiły wnętrze teatru jako "zamek", a wystrój kojarzył im się z pałacem. Kiedy zajęły miejsca w teatrze i zgasły światła, nasze dzieci przeniosły się w świat bajek i fantazji. Wspaniale współpracowały z aktorami. Występy aktorów i cała oprawa przedstawienia zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, a swoje przeżycia odzwierciedliły  w pracach plastycznych oraz zabawą w teatr.  Spotkanie z teatrem przyniosło dzieciom dużą radość, dlatego też, tradycja spotkań ze sztuką teatralną będzie kontynuowana w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do galerii.

 

Opracowanie: Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: wtorek, 29 listopada 2011 22:43
 
"Cała Polska czyta dzieciom" w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
piątek, 10 czerwca 2011 22:02

16 - 20 maj 2011 r.

Rodzice dzieci 4-letnich: Pani Marzena Mrowiec-Gancarz, Pani Krystyna Mikołajczyk, Pan Grzegorz Galas oraz Pani Monika Bąk włączyli się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Dziękujemy i zapraszamy do zobaczenia zdjęć w galerii.

 

Opracowanie: Ewa Kapias

Zmieniony: wtorek, 21 czerwca 2011 22:08
 
W krainie bajek i baśni..Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 4 i 5-letnich. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
niedziela, 15 maja 2011 23:28

12 maj 2011r.

W krainie bajek i baśni – pod takim tytułem odbyły się 12 maja 2011 r. zajęcia otwarte dla rodziców dzieci  4 i 5-cio letnich. Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną „Witamy się”. Następnie dzieci na podstawie wylosowanych z worka rekwizytów odgadywały tytuły baśni, wysłuchały również fragmentów bajek i wskazywały co jest niezgodne z treścią bajki. Dzieci po zapoznaniu się z treścią listu od „wróżki” układały puzzle. Do  zabawy zostali zaproszeni również rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi zatańczyli do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”. Na koniec dzieci i rodzice wykonali prace plastyczną pt: „Złota rybka”. Zajęcia przyniosły wiele radości, a obecność rodziców potwierdziła zainteresowanie pracą nauczyciela i osiągnięciami dzieci. Zapraszamy do galerii.

 

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Zmieniony: poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:04
 
Wizyta na farmie krów Państwa Dziendziel. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina   
niedziela, 15 maja 2011 23:27

12 maj 2011 r.

W tym dniu dzieci 3 i 4-letnie udały się z wizytą do Państwa Dziendziel. "Bizony", tak dzieci nazwały obserwowane krowy rasy Highlander, które mimo wielu zachęt, spokojnie odpoczywały w cieniu. Po wyczerpującym marszu, orzeźwiający sok i lody zasponsorowane przez gospodarzy smakowały, jak nigdy! Dziękujemy. Zapraszamy do galerii.


Opracowanie: Ewa Kapias

Zmieniony: wtorek, 21 czerwca 2011 21:16
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL