Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Teatrzyk "Kot w butach" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 28 października 2014 00:00

28 październik

Dziś wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały do kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach na przedstawienie teatralne pt. "Kot w butach". Oglądany spektakl przedstawiony był w konwencji lalkowej ze znakomitą oprawą plastyczną, a przygotowali go aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina. Przedszkolaki były zachwycone adaptacją znanej wszystkim historii pomysłowego, oddanego i odważnego kota, który doprowadził do szczęśliwego zakończenia niezwyklej historii. Wyjazd oraz spektakl wszystkim bardzo się podobał.

opracowała: Olga Dziedzic

 
Teatrzyk o "Jasiu i Małgosi". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 14 października 2014 00:00

14 październik

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu gościło Studio Małych Form Teatralnych SZTUKA. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia". Ta, jakże dobrze znana przedszkolakom baśń braci Grimm, była nie tylko wielką atrakcją, ale również stanowiła wartościową lekcję, ponieważ wzbogacona była o treści ekologiczne. Młodsze dzieci dowiedziały się, a starsze utrwaliły wiadomości na temat ochrony środowiska. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się wiadomościami i prezentowały własne umiejętności na scenie, m.in. segregując właściwie śmieci, czy tańcząc kruczy taniec.. Występ aktorów zapewnił wyśmienitą zabawę i przyniósł dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Marcelina Janik

Zmieniony: wtorek, 25 listopada 2014 00:46
 
Dzieci przygotowują słodką bananową przekąskę.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 14 października 2014 00:00

14 październik

Dzisiejszego dnia dzieci z oddziału IV, w ramach zajęć o tematyce przyrodniczej, jaką było poznawanie roślin i zwierząt występujących w parku, przygotowały fantazyjne i pysznie wyglądające bananowe ślimaki. W pracy oprócz bananów, wykorzystano także kakao i bitą śmietanę...Dzieci po zjedzeniu ślimaków, zapewniły, że były one tak samo pyszne w smaku, co w wyglądzie...Im więcej przedszkolaki były umorusane jedzeniem podczas pracy, tym więcej radości widać było na ich buziach.. Bananowe ślimaki do zobaczenia w galerii, zapraszamy...

opracowała: Marcelina Janik

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 01 września 2014 00:00

1 wrzesień

"Gdy szedł wrzesień przez zielony las, w deszczu z parasolem...Wszystkie dzieci wtedy pierwszy raz, witały przedszkole..."

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie kochane przedszkolaki i rodziców...Życzymy samych przyjemnych chwil, niezapomnianych przeżyć i wielu radości w pierwszy dzień nowego roku szkolnego:)

opracowała: Michalina Pisarek

 
Miniopera dla najmłodszych "Zabłąkane piosenki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 29 listopada 2013 00:10

29 listopad 2013 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spektaklu pt. "Zabłąkane piosenki", organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Widowisko to oparte było na piosenkach W. Lutosławskiego do słów m. in. Juliana Tuwima. Dzieci miały okazję wzbogacić wiedzę o pojęcia muzyczne, dowiedziały się m.in. czym jest opera, aria, klucz wiolinowy i wiele innych..Popisy aktorów, gra świateł i barwne dekoracje wzbudziły zachwyt wśród wszystkich przedszkolaków..największe emocje wywołał ulatniający się na scenie dym..:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:21
 
Miejsce czci i pamięci... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 31 października 2013 23:23

31 październik 2013 r.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, dzieci z oddziału IV uczestniczyły w wyprawie do miejsc szczególnie ważnych i godnych zapamiętania w naszej miejscowości. Takim miejscem m.in jest pomnik i tablica upamiętniająca ludzi walczących o wolność naszej ojczyzny, znajdująca się na ścianie Urzędu Gminy, oraz nagrobek ludzi poległych w walce, stojący na cmentarzu.. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści o walczących żołnierzach, o pamięci i czci, jaka się należy, tym, którzy poświęcili życie dla kraju..na koniec dzieci z wychowawcą zapaliły znicz. Dla najmłodszych fakty związane z wojną, niebezpieczeństwem, śmiercią ludzi są niezwykle trudne do zrozumienia, jednak należy od najmłodszych lat kształtować przywiązanie do ojczyzny i jej historii, ukazywać wspólnie wypracowane przez wiele lat dziedzictwo narodowe..Wyprawa ta przyniosła wszystkim wiele emocji i wrażeń. Wracając, dzieci skorzystały z pięknego, jesiennego słoneczka i spędziły parę, miłych chwil w parku. Zapraszamy do obejrzenia zadjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:08
 
Jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu i na ulicy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 17 października 2013 00:00

17 wrzesień 2013 roku

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panami policjantami - asp. Krzysztofem Krzempek oraz asp. Piotrem Jakubiec. Wizyta policjantów w przedszkolu była dla dzieci wielkim przeżyciem, a jednocześnie wspaniałą okazją do utrwalania zasad bezpieczeństwa. Panowie policjanci przygotowali dla dzieci pokaz multimedialny oraz bajkę o tym, jak być bezpiecznym nie tylko na ulicy, ale także podczas zabawy w domu, przedszkolu, czy na placu zabaw. Najwięcej radości wśród dzieci wzbudziły jednak prezenty w postaci odblaskowych opasek, które dzieci powinny nosić jesienną porą po zmierzchu. Niezwykła atrakcja czekała również na przedszkolnym parkingu, Panowie policjanci udostępnili dzieciom służbowy radiowóz. Wszystkie przedszkolaki miały okazję zobaczyć wnętrze policyjnego auta, zawołać przez megafon oraz zalączyć tzw. "koguta" na dachu..Dzieciom bardzo się podobało to spotkanie i na pewno wiele wyniosły z niego dobrego. Dziękujemy Panom policjantom z Komendy Powiatowej w Cieszynie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 22 października 2013 21:01
 
Spotkanie z polską bajką i wierszem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 22:04

29 kwiecień 2013 roku.

W naszym przedszkolu odbyło się dzisiaj widowisko muzyczno-teatralne, zaprezentowane przez profesjonalnych aktorów, którzy w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili dzieciom bardziej znane i nieznane wiersze polskich poetów - m. in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, recytując wraz z  aktorami znajome fragmenty "Słonia Trąbalskiego", czy śpiewając "Kaczkę Dziwaczkę.. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Poznajemy Szkoły Podstawowe w Chybiu i Mnichu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 12 kwietnia 2013 21:49

12 kwiecień 2013 roku.

Dzisiaj wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej w Mnichu, aby dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje szkoła. Zorganizowano dla przedszkolaków wiele atrakcji m.in. prawdziwą lekcję z uczniami klasy I, wizytę w bibliotece i świetlicy, oraz pokaz umiejętności tanecznych dzieci, uczęszczających na kółko taneczne. Dzieci zapoznały się także z wyglądem szatni, ubikacji i stołówki, dzięki czemu na pewno mniej stresu przeżyją 1 września, gdy staną się uczniami tejże szkoły. Takie spotkanie przedszkolaków z uczniami zorganizowano parę dni wcześniej także w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu, dzieci miały okazję m.in poćwiczyć na torze przeszkód w sali gimnastycznej, uczestniczyć w lekcji z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz zajęciach plastycznych w świetlicy. Dziękujemy za zaproszenie do obu szkół. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Świąteczne przygotowania. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 26 marca 2013 21:33

26 marzec 2013 roku.

Dzieci 4-letnie postanowiły z Panią Dagmarą Farugą przygotować słodkie babeczki drożdżowe (zdjęcia), starszaki upiększyły plasteliną i cekinami wydmuszki (zdjęcia), a rodzice stworzyli na konkurs "Oryginalny stroik wielkanocny" małe "dzieła sztuki" (zdjęcia)... Wielkanoc za pasem! Pozostało tylko wyglądać w przedszkolnym ogrodzie zajączka:)

Zwyciężczynią konkursu dla rodziców pt. "Oryginalny stroik wielkanocny" została Pani Anna Żur (na zdjęciu). Gratulujemy!

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 21:47
 
Wielkanocne tradycje z formacją "Opowiadamy o świecie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 12 marca 2013 21:18

12 marzec 2013 roku

"Święta z jajem" - tak brzmi tytuł warsztatów, w jakich uczestniczyły przedszkolaki, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Warsztaty te zorganizowane zostały tradycyjnie przez panie z formacji "Opowiadamy o świecie" Dzieci miały okazję zobaczyć różne jaja z całego świata, poznały tradycje wiosenne i świąteczne, kultywowane w naszym kraju oraz uczestniczyły w pogrzebie żuru i śledzia...Najbardziej spodobała się dzieciom oczywiście część praktyczna spotkania - robienie jajka ze zfilcowanej wełny.. było mokro i kolorowo.. a przede wszystkim bardzo ciekawie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL