Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Spotkanie z policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 22 września 2015 00:00

22 wrzesień 2015 r.

We wtorek w naszym przedszkolu powitaliśmy gościa - pana policjanta, który jest rodzicem jednego z naszych przedszkolaków. Stróż prawa przeprowadził z dziećmi pogadankę, podpartą programem edukacyjnym na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, które każdy przedszkolak powinien znać. Młodsze przedszkolaki dowiedziały się, a starsze sobie utrwaliły, m.in. jak i gdzie możne przechodzić przez drogę, jak należy zachowywać się, idąc po chodniku... Pan policjant miał dla dzieci także prezenty, w postaci światełek odblaskowych, które dzieci mają obowiązek zakładać, poruszając się po zmroku w ruchu drogowym. Dzięki temu spotkaniu, przedszkolaki zdobyły wiadomości na temat niezwykle ważnej pracy policjanta. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane wizytą, tak wyjątkowego gościa i bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu. Nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki zadeklarowały, że będą w przyszłości strzec bezpieczeństwa innych wykonując zawód policjanta...:)

opracowała: Marcelina Janik

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 01 września 2015 00:00

1 września 2015 r.

Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaki oraz rodziców w nowym roku szkolnym 2015/2016. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszym przedszkolu  będzie pełen miłych doświadczeń, fascynacji i głębokich przyjaźni. Zapraszamy do cudownego, przedszkolnego świata...:)

Zmieniony: poniedziałek, 08 lutego 2016 13:58
 
Odwiedziny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chybiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 21 maja 2015 00:00

21 maj 2015 r.

Dnia 21.05.2015 dzieci pięcio i sześcioletnie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Chybiu. Po przyjściu na salę gimnastyczną, wszystkie dzieci powitał P. Dyrektor M. Staniek, zaprosił wszystkie przybyłe dzieci do obejrzenia przedstawienia i dalszego obejrzenia szkoły. Przedstawienie ubarwione było tańcami nowoczesnymi, o tematyce ekologicznej dotyczące segregacji śmieci i zanieczyszczenia powietrza. Po zakończeniu dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematyką przedstawienia, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książeczek. Następnie dzieci odwiedziły klasy gdzie uczą się starsi koledzy, gabinet P. Dyrektora, bibliotekę i salę świetlicową. Na korytarzu spotkały swoich kolegów i starsze rodzeństwo. Po zakończeniu podziękowały za zaproszenie i powróciły do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

opracowała: Ewa Gacman

Zmieniony: piątek, 19 czerwca 2015 23:47
 
Wycieczka do Miasteczka Westernowego w Żorach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 14 maja 2015 00:00

14 maj 2015 r.

Dnia 14.05.2015 r, dzieci z Przedszkola Publicznego w Chybiu uczestniczyły w wycieczce do Miasteczka Westernowego w Żorach. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy o świecie, na temat innych kultur, edukacja przez doświadczenie i odkrywanie.

Pomimo deszczowej pogody, panie przewodniczki zapewniły rozrywkę dla każdej grupy wiekowej. Obejrzeliśmy tradycyjne zabudowania kowbojskiego miasteczka, w którym mieściły się różne atrakcje, m.in.: Stodoła – gdzie odbył się pokaz umiejętności kowbojskich; Kino 5D – oglądanie trójwymiarowej bajki w specjalnych okularach; Strzelnica Desperados – trafianie do celu, specjalnymi pistoletami, siedząc w bryczce lub na koniu, zbieranie punktów dzięki celności; Konkurs na rysunek świnki; Planetarium – Kula Parowa; kino 3D – edukacyjna bajka na temat zjawisk atmosferycznych „Zula” - obserwowanie przestrzeni kosmicznej, planety ziemia na okrągłym ekranie.

O 12.00 w południe - „Napad na bank”, oglądanie inscenizacji przygotowanej przez animatorów i kaskaderów. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był zakątek Lucky Luke'a, miejsce swobodnych zabaw dla dzieci, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, wspinaczki po drabinie.

Mimo niepogody, czas w miasteczku minął niepostrzeżenie szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni, powróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Gacman

 
"Misia kochamy, do przedszkola go zapraszamy." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 25 listopada 2014 00:00

25 listopad

Tegoroczne uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia wszystkie grupy w naszym przedszkolu świętowały indywidualnie. Wspólnym akcentem było podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego na wykonanie misia dowolną techniką. Wszystkie grupy spisały się na medal! Było mnóstwo braw i pochwał. Na zakończeni wszystkie misie zaśpiewały wspólnie piosenkę "Jadą, jadą misie"

opracowała: Ewa Kapias

 
"Jesień w wierszu i piosence..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 30 października 2014 00:00

30 październik

"Jesień barwna, kolorowa..." - to motto aktualnej pory roku. Świadczą o tym występy dzieci, zorganizowane w dniu dzisiejszym w ramach przedszkolnego przeglądu talentów. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności, jedne recytowały, drugie śpiewały, jeszcze inne tańczyły...Gromkie brawa publiczności i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci, był nagrodą za trud i pracę poświęconą w przygotowanie występów...Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

 
Teatrzyk "Kot w butach" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 28 października 2014 00:00

28 październik

Dziś wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały do kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach na przedstawienie teatralne pt. "Kot w butach". Oglądany spektakl przedstawiony był w konwencji lalkowej ze znakomitą oprawą plastyczną, a przygotowali go aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina. Przedszkolaki były zachwycone adaptacją znanej wszystkim historii pomysłowego, oddanego i odważnego kota, który doprowadził do szczęśliwego zakończenia niezwyklej historii. Wyjazd oraz spektakl wszystkim bardzo się podobał.

opracowała: Olga Dziedzic

 
Teatrzyk o "Jasiu i Małgosi". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 14 października 2014 00:00

14 październik

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu gościło Studio Małych Form Teatralnych SZTUKA. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia". Ta, jakże dobrze znana przedszkolakom baśń braci Grimm, była nie tylko wielką atrakcją, ale również stanowiła wartościową lekcję, ponieważ wzbogacona była o treści ekologiczne. Młodsze dzieci dowiedziały się, a starsze utrwaliły wiadomości na temat ochrony środowiska. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się wiadomościami i prezentowały własne umiejętności na scenie, m.in. segregując właściwie śmieci, czy tańcząc kruczy taniec.. Występ aktorów zapewnił wyśmienitą zabawę i przyniósł dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Marcelina Janik

Zmieniony: wtorek, 25 listopada 2014 00:46
 
Dzieci przygotowują słodką bananową przekąskę.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 14 października 2014 00:00

14 październik

Dzisiejszego dnia dzieci z oddziału IV, w ramach zajęć o tematyce przyrodniczej, jaką było poznawanie roślin i zwierząt występujących w parku, przygotowały fantazyjne i pysznie wyglądające bananowe ślimaki. W pracy oprócz bananów, wykorzystano także kakao i bitą śmietanę...Dzieci po zjedzeniu ślimaków, zapewniły, że były one tak samo pyszne w smaku, co w wyglądzie...Im więcej przedszkolaki były umorusane jedzeniem podczas pracy, tym więcej radości widać było na ich buziach.. Bananowe ślimaki do zobaczenia w galerii, zapraszamy...

opracowała: Marcelina Janik

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 01 września 2014 00:00

1 wrzesień

"Gdy szedł wrzesień przez zielony las, w deszczu z parasolem...Wszystkie dzieci wtedy pierwszy raz, witały przedszkole..."

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie kochane przedszkolaki i rodziców...Życzymy samych przyjemnych chwil, niezapomnianych przeżyć i wielu radości w pierwszy dzień nowego roku szkolnego:)

opracowała: Michalina Pisarek

 
Miniopera dla najmłodszych "Zabłąkane piosenki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 29 listopada 2013 00:10

29 listopad 2013 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spektaklu pt. "Zabłąkane piosenki", organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Widowisko to oparte było na piosenkach W. Lutosławskiego do słów m. in. Juliana Tuwima. Dzieci miały okazję wzbogacić wiedzę o pojęcia muzyczne, dowiedziały się m.in. czym jest opera, aria, klucz wiolinowy i wiele innych..Popisy aktorów, gra świateł i barwne dekoracje wzbudziły zachwyt wśród wszystkich przedszkolaków..największe emocje wywołał ulatniający się na scenie dym..:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:21
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL