Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Miejsce czci i pamięci... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 31 października 2013 23:23

31 październik 2013 r.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, dzieci z oddziału IV uczestniczyły w wyprawie do miejsc szczególnie ważnych i godnych zapamiętania w naszej miejscowości. Takim miejscem m.in jest pomnik i tablica upamiętniająca ludzi walczących o wolność naszej ojczyzny, znajdująca się na ścianie Urzędu Gminy, oraz nagrobek ludzi poległych w walce, stojący na cmentarzu.. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści o walczących żołnierzach, o pamięci i czci, jaka się należy, tym, którzy poświęcili życie dla kraju..na koniec dzieci z wychowawcą zapaliły znicz. Dla najmłodszych fakty związane z wojną, niebezpieczeństwem, śmiercią ludzi są niezwykle trudne do zrozumienia, jednak należy od najmłodszych lat kształtować przywiązanie do ojczyzny i jej historii, ukazywać wspólnie wypracowane przez wiele lat dziedzictwo narodowe..Wyprawa ta przyniosła wszystkim wiele emocji i wrażeń. Wracając, dzieci skorzystały z pięknego, jesiennego słoneczka i spędziły parę, miłych chwil w parku. Zapraszamy do obejrzenia zadjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 00:08
 
Jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu i na ulicy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 17 października 2013 00:00

17 wrzesień 2013 roku

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panami policjantami - asp. Krzysztofem Krzempek oraz asp. Piotrem Jakubiec. Wizyta policjantów w przedszkolu była dla dzieci wielkim przeżyciem, a jednocześnie wspaniałą okazją do utrwalania zasad bezpieczeństwa. Panowie policjanci przygotowali dla dzieci pokaz multimedialny oraz bajkę o tym, jak być bezpiecznym nie tylko na ulicy, ale także podczas zabawy w domu, przedszkolu, czy na placu zabaw. Najwięcej radości wśród dzieci wzbudziły jednak prezenty w postaci odblaskowych opasek, które dzieci powinny nosić jesienną porą po zmierzchu. Niezwykła atrakcja czekała również na przedszkolnym parkingu, Panowie policjanci udostępnili dzieciom służbowy radiowóz. Wszystkie przedszkolaki miały okazję zobaczyć wnętrze policyjnego auta, zawołać przez megafon oraz zalączyć tzw. "koguta" na dachu..Dzieciom bardzo się podobało to spotkanie i na pewno wiele wyniosły z niego dobrego. Dziękujemy Panom policjantom z Komendy Powiatowej w Cieszynie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 22 października 2013 21:01
 
Spotkanie z polską bajką i wierszem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 22:04

29 kwiecień 2013 roku.

W naszym przedszkolu odbyło się dzisiaj widowisko muzyczno-teatralne, zaprezentowane przez profesjonalnych aktorów, którzy w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili dzieciom bardziej znane i nieznane wiersze polskich poetów - m. in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, recytując wraz z  aktorami znajome fragmenty "Słonia Trąbalskiego", czy śpiewając "Kaczkę Dziwaczkę.. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Poznajemy Szkoły Podstawowe w Chybiu i Mnichu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 12 kwietnia 2013 21:49

12 kwiecień 2013 roku.

Dzisiaj wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej w Mnichu, aby dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje szkoła. Zorganizowano dla przedszkolaków wiele atrakcji m.in. prawdziwą lekcję z uczniami klasy I, wizytę w bibliotece i świetlicy, oraz pokaz umiejętności tanecznych dzieci, uczęszczających na kółko taneczne. Dzieci zapoznały się także z wyglądem szatni, ubikacji i stołówki, dzięki czemu na pewno mniej stresu przeżyją 1 września, gdy staną się uczniami tejże szkoły. Takie spotkanie przedszkolaków z uczniami zorganizowano parę dni wcześniej także w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu, dzieci miały okazję m.in poćwiczyć na torze przeszkód w sali gimnastycznej, uczestniczyć w lekcji z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz zajęciach plastycznych w świetlicy. Dziękujemy za zaproszenie do obu szkół. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Świąteczne przygotowania. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 26 marca 2013 21:33

26 marzec 2013 roku.

Dzieci 4-letnie postanowiły z Panią Dagmarą Farugą przygotować słodkie babeczki drożdżowe (zdjęcia), starszaki upiększyły plasteliną i cekinami wydmuszki (zdjęcia), a rodzice stworzyli na konkurs "Oryginalny stroik wielkanocny" małe "dzieła sztuki" (zdjęcia)... Wielkanoc za pasem! Pozostało tylko wyglądać w przedszkolnym ogrodzie zajączka:)

Zwyciężczynią konkursu dla rodziców pt. "Oryginalny stroik wielkanocny" została Pani Anna Żur (na zdjęciu). Gratulujemy!

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 21:47
 
Wielkanocne tradycje z formacją "Opowiadamy o świecie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 12 marca 2013 21:18

12 marzec 2013 roku

"Święta z jajem" - tak brzmi tytuł warsztatów, w jakich uczestniczyły przedszkolaki, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Warsztaty te zorganizowane zostały tradycyjnie przez panie z formacji "Opowiadamy o świecie" Dzieci miały okazję zobaczyć różne jaja z całego świata, poznały tradycje wiosenne i świąteczne, kultywowane w naszym kraju oraz uczestniczyły w pogrzebie żuru i śledzia...Najbardziej spodobała się dzieciom oczywiście część praktyczna spotkania - robienie jajka ze zfilcowanej wełny.. było mokro i kolorowo.. a przede wszystkim bardzo ciekawie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Teatr Zagłębie w czechowickim kinie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 06 marca 2013 21:06

6 marzec 2013 roku

W dniu dzisiejszym dzieci pojechały do Czechowic-Dziedzic, gdzie na scenie MDK swoją sztukę pt. "Brzydkie kaczątko" wystawiał Teatr Zagłębie z Sosnowca. Była to wielka atrakcja zobaczyć grę aktorów na żywo, w dodatku na tak dużej scenie. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły losy porzuconego kaczątka. Świetności tego występu dodawał fakt cudownie wykonanych scenografii, strojów i gry świateł. Sztuka ta wywarła na wszystkich wielkie wrażenie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Dzieci na balu karnawałowym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 30 stycznia 2013 22:00

30 styczeń 2013 r.

Jak co roku, karnawał w naszym przedszkolu obchodzimy hucznie! Dzieci z niecierpliwością wyczekują dnia, gdy będą mogly przyjść fantazyjnie przebrane do przedszkola, ukryć się za maską ulubionego bohatera bądź włożyć na głowę koronę..zabawa na balu i tym razem była bardzo udana, choć zwłaszcza dla najmłodszych troszkę męcząca..Wszystkie dzieci dotrwały jednak do końca i zmęczone choć zadowolone wróciły z balowej sali do przedszkolnej rzeczywistości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 21:05
 
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 22 stycznia 2013 21:00

21-22 styczeń 2013 r.

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych wydarzeń w naszym przedszkolu w ciągu roku szkolnego. Obecność babć i dziadków na uroczystości tworzy ciepłą i bardzo sympatyczną atmosferę, a dzieci niczym małe gwiazdeczki śpiewają, tańczą i recytują wierszyki, aby upiększyć to święto i  pokazać jak bardzo ich kochają.. po występach nadchodzi dla dzieci ulubiony moment, okazja aby razem z babcią i dziadkiem usiąść przy stoliku i zjeść coś słodkiego..W tym roku o słodką przekąskę w postaci tradycyjnego kołacza zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 20:58
 
Jasełka w wykonaniu przedszkolaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 21 grudnia 2012 22:00

20 grudzień 2012 r.

Tradycja wystawiania bożonarodzeniowych jasełek przez dzieci w naszym przedszkolu jest nieodłącznym atrybutem zbliżających się świąt..przedszkolaki bardzo chętnie angażują się w próby, tworzenie dekoracji i strojów, aby swoim bliskim pokazać historię małego Jezuska..występ, dla dzieci jest wielkim przeżyciem, dla rodziców zaś uroczym wprowadzeniem w świąteczny nastrój..zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 20:43
 
Występ Baśniowej Kapeli. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 21 grudnia 2012 21:00

21 grudzień 2012 r.

Baśniowa Kapela zaprezentowała dzieciom opowiadanie muzyczne pt. "Serce, serduszko". Dzieci wysłuchały historię o psu imieniem Bicz, którego bardzo źle traktowano w domu, przez co zwierzę było złe dla ludzi. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły opowiadanie, śpiewały razem z artystami i cieszyły się, gdy wszystko co złe, dobrze się skończyło. Podczas przedstawienia dzieci dobrze się bawiły i jednocześnie uczyły, że trzeba mieć dobre serduszko i wszystkich wokoło dobrze traktować.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: piątek, 03 maja 2013 22:14
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL