Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Teatr Zagłębie w czechowickim kinie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 06 marca 2013 21:06

6 marzec 2013 roku

W dniu dzisiejszym dzieci pojechały do Czechowic-Dziedzic, gdzie na scenie MDK swoją sztukę pt. "Brzydkie kaczątko" wystawiał Teatr Zagłębie z Sosnowca. Była to wielka atrakcja zobaczyć grę aktorów na żywo, w dodatku na tak dużej scenie. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły losy porzuconego kaczątka. Świetności tego występu dodawał fakt cudownie wykonanych scenografii, strojów i gry świateł. Sztuka ta wywarła na wszystkich wielkie wrażenie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Dzieci na balu karnawałowym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 30 stycznia 2013 22:00

30 styczeń 2013 r.

Jak co roku, karnawał w naszym przedszkolu obchodzimy hucznie! Dzieci z niecierpliwością wyczekują dnia, gdy będą mogly przyjść fantazyjnie przebrane do przedszkola, ukryć się za maską ulubionego bohatera bądź włożyć na głowę koronę..zabawa na balu i tym razem była bardzo udana, choć zwłaszcza dla najmłodszych troszkę męcząca..Wszystkie dzieci dotrwały jednak do końca i zmęczone choć zadowolone wróciły z balowej sali do przedszkolnej rzeczywistości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 21:05
 
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 22 stycznia 2013 21:00

21-22 styczeń 2013 r.

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych wydarzeń w naszym przedszkolu w ciągu roku szkolnego. Obecność babć i dziadków na uroczystości tworzy ciepłą i bardzo sympatyczną atmosferę, a dzieci niczym małe gwiazdeczki śpiewają, tańczą i recytują wierszyki, aby upiększyć to święto i  pokazać jak bardzo ich kochają.. po występach nadchodzi dla dzieci ulubiony moment, okazja aby razem z babcią i dziadkiem usiąść przy stoliku i zjeść coś słodkiego..W tym roku o słodką przekąskę w postaci tradycyjnego kołacza zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 20:58
 
Jasełka w wykonaniu przedszkolaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 21 grudnia 2012 22:00

20 grudzień 2012 r.

Tradycja wystawiania bożonarodzeniowych jasełek przez dzieci w naszym przedszkolu jest nieodłącznym atrybutem zbliżających się świąt..przedszkolaki bardzo chętnie angażują się w próby, tworzenie dekoracji i strojów, aby swoim bliskim pokazać historię małego Jezuska..występ, dla dzieci jest wielkim przeżyciem, dla rodziców zaś uroczym wprowadzeniem w świąteczny nastrój..zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 

Zmieniony: niedziela, 01 września 2013 20:43
 
Występ Baśniowej Kapeli. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 21 grudnia 2012 21:00

21 grudzień 2012 r.

Baśniowa Kapela zaprezentowała dzieciom opowiadanie muzyczne pt. "Serce, serduszko". Dzieci wysłuchały historię o psu imieniem Bicz, którego bardzo źle traktowano w domu, przez co zwierzę było złe dla ludzi. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły opowiadanie, śpiewały razem z artystami i cieszyły się, gdy wszystko co złe, dobrze się skończyło. Podczas przedstawienia dzieci dobrze się bawiły i jednocześnie uczyły, że trzeba mieć dobre serduszko i wszystkich wokoło dobrze traktować.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: piątek, 03 maja 2013 22:14
 
Święty Mikołaj znów do nas przybył... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 04 grudnia 2012 00:00

4 grudnia 2012 r.

W tym roku nieco wcześniej odwiedził nas ukochany staruszek..Dzieci wyglądały niecierpliwie od samego rana, aż w końcu się doczekały. Mikołaj przyjechał, jak sam powiedział "renifery zaparkował na kopcu w Rudzicy" i zostawił podarunki dla dzieci, i wiele uśmiechu...Mikołaj zachęcał dzieci do ruchu i sportu, przywożąc ze sobą różne sportowe akcesoria i inne zabawne przedmioty. Na pożegnanie każde dziecko złożyło ukochanemu Mikołajowi przysiegę i postanowiło być dobrym, miłym i uczciwym, a Mikołaj obiecał wrócić za rok z jeszcze większymi workami prezentów. A więc do zobaczenia Święty Mikołaju, będziemy czekać. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Wyjazd do kina w Czechowicach-Dziedzicach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 30 listopada 2012 20:00

30 listopad 2012 r.

Dzisiaj dzieci pojechały do kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach na seans pt. "Renifer Niko ratuje brata". Wszystkie przedszkolaki zachwycone były bajką, wyglądem sali kinowej i przejazdem do Czechowic-Dziedzic w wielkim autokarze. Wyjazd do kina był dla dzieci dużym przeżyciem i dostarczył na pewno wielu wrażeń.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: piątek, 03 maja 2013 21:41
 
Smaki świata - warsztaty dla dzieci. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 22 listopada 2012 00:00

22 listopad 2012 r.

"Smaki świata" - pod takim tytułem odbyły się warsztaty dla dzieci, prowadzone z zaprzyjaźnioną z chybskim przedszkolem formacją "Opowiadamy o świecie". Dzieci tym razem miały okazję posmakować różne przyprawy, owoce i inne potrawy pochodzące z egzotycznych krajów. Przedszkolaki oglądając pokaz slajdów,  najbardziej zadziwione były tym, jak wygląda określona przyprawa bądź owoc zanim trafi na nasz stół, w postaci proszku, czy drobno zmielonych wiórek. Wśród smakołyków znalazło się m.in. mleko kokosowe, laska wanilii, cynamon, masło orzechowe i inne o nazwach tak egzotycznych, że ciężko sobie je przypomnieć. Panie prowadzące to spotkanie, przygotowały dla dzieci niespodziankę - chińskie ciasteczka z wróżbą, które dzieci samodzielnie lepiły, a później piekły. Było smakowicie i bardzo ciekawie. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Nasze przedszkolaki śpiewają z dumą piosenki patriotyczne. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 11 listopada 2012 20:40

11 listopad 2012 r.

Tradycją stał się już udział naszych przedszkolaków w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, organizowanym z okazji Święta Niepodłegłości. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały najstarsze dzieci z grupy p. Ewy Kapias, tj. (patrząc od lewej strony) Jakub Piwko, Marta Waleczek, Wojtek Rygiel, Kamilka Chybiorz, Kacperek Uchyła, Jurek Kołodziejczyk, Julka Mikołajczyk, Piotrus Gawlas, Ola Biegun oraz Filip Rolnik. Występ na scenie, przed wielką publicznością to wielkie wyzwanie dla każdego i choć tym razem nie udało się zdobyć podium, to należy się dzieciom wielkie uznanie za odwagę i wiarę we własne możliwości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Miś Uszatek przyjacielem dzieci. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 26 października 2012 20:13

26 październik 2012 r.

Tego dnia do dzieci przybył bardzo miły gość - pluszowy miś, który obchodził razem z najmłodszymi swoje święto. Dzieci wcześniej przez cały tydzień przynosiły swoje ukochane pluszaki i razem z nimi uczestniczyły w zajęciach i bawiły się w przedszkolu. Sprawiło to dizeciom mnóstwo radości. Nauczycielki w związku z obchodzonym Tygodniem Pluszowego Misia m. in. korzystały z literatury Czesława Janczarskiego, przedstawiając zabawne przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół.

Na wielką uwagę zasługuje także fakt udziału rodziców w przedszkolnym konkursie na oryginalnego i własnoręcznie wykonanego misia. Pomysłowość i praca, jaką włożyli rodzice była ogromna i bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie. Wszystkie misie wykonane przez rodziców, były naprawdę urocze. Wyłoniono równorzędne cztery pierwsze miejsca: Pani Agata Kóska, Pani Agnieszka Kołodziejczyk, Pani Brygida Biegun oraz Pani Dagmara Faruga. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek


 

Zmieniony: poniedziałek, 04 lutego 2013 20:46
 
6-latki robią zdrowe kanapki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 25 października 2012 20:11

25 październik 2012 r.

Wychowawca grupy - p. Ewa Kapias postanowiła propagować wśród dzieci zdrowy styl życia, szczególnie zwracając uwagę podopiecznych na właściwe jedzenie...wykorzystując fakt, że dzieci najlepiej uczą się poprzez własne doświadczenie, nauczycielka zaplanowała i zrealizowała zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie przygotują a następnie z wielkim apetytem zjedzą swoje "dzieło". Własnoręcznie przygotowane kanapki daly dzieciom dużo satysfakcji i smakowały pewnie dużo lepiej niż zazwyczaj:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: środa, 09 stycznia 2013 22:49
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL