Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Święty Mikołaj znów do nas przybył... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 04 grudnia 2012 00:00

4 grudnia 2012 r.

W tym roku nieco wcześniej odwiedził nas ukochany staruszek..Dzieci wyglądały niecierpliwie od samego rana, aż w końcu się doczekały. Mikołaj przyjechał, jak sam powiedział "renifery zaparkował na kopcu w Rudzicy" i zostawił podarunki dla dzieci, i wiele uśmiechu...Mikołaj zachęcał dzieci do ruchu i sportu, przywożąc ze sobą różne sportowe akcesoria i inne zabawne przedmioty. Na pożegnanie każde dziecko złożyło ukochanemu Mikołajowi przysiegę i postanowiło być dobrym, miłym i uczciwym, a Mikołaj obiecał wrócić za rok z jeszcze większymi workami prezentów. A więc do zobaczenia Święty Mikołaju, będziemy czekać. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Wyjazd do kina w Czechowicach-Dziedzicach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 30 listopada 2012 20:00

30 listopad 2012 r.

Dzisiaj dzieci pojechały do kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach na seans pt. "Renifer Niko ratuje brata". Wszystkie przedszkolaki zachwycone były bajką, wyglądem sali kinowej i przejazdem do Czechowic-Dziedzic w wielkim autokarze. Wyjazd do kina był dla dzieci dużym przeżyciem i dostarczył na pewno wielu wrażeń.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: piątek, 03 maja 2013 21:41
 
Smaki świata - warsztaty dla dzieci. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 22 listopada 2012 00:00

22 listopad 2012 r.

"Smaki świata" - pod takim tytułem odbyły się warsztaty dla dzieci, prowadzone z zaprzyjaźnioną z chybskim przedszkolem formacją "Opowiadamy o świecie". Dzieci tym razem miały okazję posmakować różne przyprawy, owoce i inne potrawy pochodzące z egzotycznych krajów. Przedszkolaki oglądając pokaz slajdów,  najbardziej zadziwione były tym, jak wygląda określona przyprawa bądź owoc zanim trafi na nasz stół, w postaci proszku, czy drobno zmielonych wiórek. Wśród smakołyków znalazło się m.in. mleko kokosowe, laska wanilii, cynamon, masło orzechowe i inne o nazwach tak egzotycznych, że ciężko sobie je przypomnieć. Panie prowadzące to spotkanie, przygotowały dla dzieci niespodziankę - chińskie ciasteczka z wróżbą, które dzieci samodzielnie lepiły, a później piekły. Było smakowicie i bardzo ciekawie. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Nasze przedszkolaki śpiewają z dumą piosenki patriotyczne. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
niedziela, 11 listopada 2012 20:40

11 listopad 2012 r.

Tradycją stał się już udział naszych przedszkolaków w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, organizowanym z okazji Święta Niepodłegłości. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały najstarsze dzieci z grupy p. Ewy Kapias, tj. (patrząc od lewej strony) Jakub Piwko, Marta Waleczek, Wojtek Rygiel, Kamilka Chybiorz, Kacperek Uchyła, Jurek Kołodziejczyk, Julka Mikołajczyk, Piotrus Gawlas, Ola Biegun oraz Filip Rolnik. Występ na scenie, przed wielką publicznością to wielkie wyzwanie dla każdego i choć tym razem nie udało się zdobyć podium, to należy się dzieciom wielkie uznanie za odwagę i wiarę we własne możliwości. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Miś Uszatek przyjacielem dzieci. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 26 października 2012 20:13

26 październik 2012 r.

Tego dnia do dzieci przybył bardzo miły gość - pluszowy miś, który obchodził razem z najmłodszymi swoje święto. Dzieci wcześniej przez cały tydzień przynosiły swoje ukochane pluszaki i razem z nimi uczestniczyły w zajęciach i bawiły się w przedszkolu. Sprawiło to dizeciom mnóstwo radości. Nauczycielki w związku z obchodzonym Tygodniem Pluszowego Misia m. in. korzystały z literatury Czesława Janczarskiego, przedstawiając zabawne przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół.

Na wielką uwagę zasługuje także fakt udziału rodziców w przedszkolnym konkursie na oryginalnego i własnoręcznie wykonanego misia. Pomysłowość i praca, jaką włożyli rodzice była ogromna i bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie. Wszystkie misie wykonane przez rodziców, były naprawdę urocze. Wyłoniono równorzędne cztery pierwsze miejsca: Pani Agata Kóska, Pani Agnieszka Kołodziejczyk, Pani Brygida Biegun oraz Pani Dagmara Faruga. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek


 

Zmieniony: poniedziałek, 04 lutego 2013 20:46
 
6-latki robią zdrowe kanapki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 25 października 2012 20:11

25 październik 2012 r.

Wychowawca grupy - p. Ewa Kapias postanowiła propagować wśród dzieci zdrowy styl życia, szczególnie zwracając uwagę podopiecznych na właściwe jedzenie...wykorzystując fakt, że dzieci najlepiej uczą się poprzez własne doświadczenie, nauczycielka zaplanowała i zrealizowała zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie przygotują a następnie z wielkim apetytem zjedzą swoje "dzieło". Własnoręcznie przygotowane kanapki daly dzieciom dużo satysfakcji i smakowały pewnie dużo lepiej niż zazwyczaj:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: środa, 09 stycznia 2013 22:49
 
Jesteśmy bezpieczni na drodze..spotkanie z Panem policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 25 września 2012 19:48

25 wrzesień 2012 r.

We wtorek 25 września odwiedził dzieci w naszym przedszkolu dzielnicowy aspirant Pan Rafał Pszczółka. Przypomniał dzieciom, że należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Jakich zasad należy przestrzegać przy przechodzeniu przez przejście dla pieszych, jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, na co uważać i o czym pamiętać. Zwrócił uwagę także na nie nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi  i bezpiecznych miejscach, gdzie mogą bawić się dzieci. Wiedzę dzieci na temat ruchu drogowego potwierdził quiz, w którym dzieci wybierały prawidłowe odpowiedzi. Na koniec dzieci wręczyły laurki z podziekowaniami i zaprosiły Pana policjanta  na następny rok. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Gacman

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 20:51
 
Początek roku szkolnego 2012/2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
sobota, 01 września 2012 19:42

1 wrzesień 2012 r.

Witamy serdecznie wszystkich przedszkolaków i rodziców w nowym roku szkolnym! Życzymy wspaniałych chwilw naszym przedszkolu, wielu wzruszeń i efektywnej edukacji:)

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 19:47
 
Rodzinny piknik w przedszkolu jest zawsze udaną imprezą.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 19 czerwca 2012 19:00

19 czerwiec 2012 r.

"Piknik na sportowo? - będzie odlotowo!"... Pod tym hasłem odbył się tegoroczny piknik organizowany dla przedszkolaków i ich bliskich na terenie naszego przedszkola.. Wspólna zabawa była jak zwykle bardzo udana i przyniosła wszystkim dużo radości. Rodzice całą siłą angażowali się w zabawę i gry z dziećmi. Zaprzyjaźniona z przedszkolem firma "Duo-mix", prowadząca całą imprezę, przygotowała dla "dużych i małych" wiele konkurencji sportowych. Tatusiom chyba najbardziej spodobało się strzelanie piłek do bramki, a dzieciom skakanie na ogromnych piłkach. Zdjęcia z tej miłej imprezy do zobaczenia w galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 19:04
 
Wycieczka przedszkolaków do zaprzyjaźnionej Zagrody Żubrów w Pszczynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 05 czerwca 2012 22:20

5 czerwiec 2012 r.

Tym razem na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie pojechały dzieci 3-letnie, 4-letnie i 5-letnie. Wizyta w tego typu miejscu wzbudziła wśród dzieci wiele zaciekawienia, bo jak same przyznały zwierzęta "na żywo" wyglądają "całkiem" inaczej niż w telewizji, czy na zdjęciach. Dzieci z wielką uwagą przypatrywały się ogromnym, ich zdaniem żubrom, miały też okazję podpatrzyć rytuał karmienia tych zwierząt. Przedszkolaki przyglądały się z podobną fascynacją także innym zwierzętom, a największe emocje wzbudził paw, który zaszczycił nas pokazem swojego wspaniałego ogona. Dzieci zobaczyły także wypchane zwierzęta, z różnych stron świata i różnych środowisk w izbach muzealnych. Wyjazd edukacyjny do Zagrody Żubrów w Pszczynie okazał się dla dzieci ciekawym doświadczeniem i fajną przygodą. Warto zobaczyć zdjęcia w galerii:)

opracowała: Michalina Pisarek

 
Zabawa z czterema żywiołami w Dniu Dziecka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 01 czerwca 2012 22:54

1 czerwiec 2012r.

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem "Zabawa z czterema żywiołami". Dzieci kolorem swojego ubrania symbolizowały określony żywioł: czerwony - to ogień, zielony - to ziemia, niebieski - woda, a na biały to powietrze. Dzieci przygotowały także własny hymn i flagę, starając się przekonać pozostałe żywioły o swojej sile i wyjątkowości. Dzieciaki świetnie bawiły się w różnych konkursach:) m.in. piły napój na czas, dmuchały bańki mydlane, puszczały do siebie iskierkę przyjaźni, tańczyły wietrzny taniec ze wstążkami oraz postanowiły zasadzić brzozę w ogrodzie przedszkola. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

Życzymy wszystkim dzieciom dużo śmiechu i radości nie tylko od święta, ale w każdy dzień..

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 23:14
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL