Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Jesteśmy bezpieczni na drodze..spotkanie z Panem policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 25 września 2012 19:48

25 wrzesień 2012 r.

We wtorek 25 września odwiedził dzieci w naszym przedszkolu dzielnicowy aspirant Pan Rafał Pszczółka. Przypomniał dzieciom, że należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Jakich zasad należy przestrzegać przy przechodzeniu przez przejście dla pieszych, jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, na co uważać i o czym pamiętać. Zwrócił uwagę także na nie nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi  i bezpiecznych miejscach, gdzie mogą bawić się dzieci. Wiedzę dzieci na temat ruchu drogowego potwierdził quiz, w którym dzieci wybierały prawidłowe odpowiedzi. Na koniec dzieci wręczyły laurki z podziekowaniami i zaprosiły Pana policjanta  na następny rok. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Gacman

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 20:51
 
Początek roku szkolnego 2012/2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
sobota, 01 września 2012 19:42

1 wrzesień 2012 r.

Witamy serdecznie wszystkich przedszkolaków i rodziców w nowym roku szkolnym! Życzymy wspaniałych chwilw naszym przedszkolu, wielu wzruszeń i efektywnej edukacji:)

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 19:47
 
Rodzinny piknik w przedszkolu jest zawsze udaną imprezą.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 19 czerwca 2012 19:00

19 czerwiec 2012 r.

"Piknik na sportowo? - będzie odlotowo!"... Pod tym hasłem odbył się tegoroczny piknik organizowany dla przedszkolaków i ich bliskich na terenie naszego przedszkola.. Wspólna zabawa była jak zwykle bardzo udana i przyniosła wszystkim dużo radości. Rodzice całą siłą angażowali się w zabawę i gry z dziećmi. Zaprzyjaźniona z przedszkolem firma "Duo-mix", prowadząca całą imprezę, przygotowała dla "dużych i małych" wiele konkurencji sportowych. Tatusiom chyba najbardziej spodobało się strzelanie piłek do bramki, a dzieciom skakanie na ogromnych piłkach. Zdjęcia z tej miłej imprezy do zobaczenia w galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 19 listopada 2012 19:04
 
Wycieczka przedszkolaków do zaprzyjaźnionej Zagrody Żubrów w Pszczynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 05 czerwca 2012 22:20

5 czerwiec 2012 r.

Tym razem na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie pojechały dzieci 3-letnie, 4-letnie i 5-letnie. Wizyta w tego typu miejscu wzbudziła wśród dzieci wiele zaciekawienia, bo jak same przyznały zwierzęta "na żywo" wyglądają "całkiem" inaczej niż w telewizji, czy na zdjęciach. Dzieci z wielką uwagą przypatrywały się ogromnym, ich zdaniem żubrom, miały też okazję podpatrzyć rytuał karmienia tych zwierząt. Przedszkolaki przyglądały się z podobną fascynacją także innym zwierzętom, a największe emocje wzbudził paw, który zaszczycił nas pokazem swojego wspaniałego ogona. Dzieci zobaczyły także wypchane zwierzęta, z różnych stron świata i różnych środowisk w izbach muzealnych. Wyjazd edukacyjny do Zagrody Żubrów w Pszczynie okazał się dla dzieci ciekawym doświadczeniem i fajną przygodą. Warto zobaczyć zdjęcia w galerii:)

opracowała: Michalina Pisarek

 
Zabawa z czterema żywiołami w Dniu Dziecka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 01 czerwca 2012 22:54

1 czerwiec 2012r.

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem "Zabawa z czterema żywiołami". Dzieci kolorem swojego ubrania symbolizowały określony żywioł: czerwony - to ogień, zielony - to ziemia, niebieski - woda, a na biały to powietrze. Dzieci przygotowały także własny hymn i flagę, starając się przekonać pozostałe żywioły o swojej sile i wyjątkowości. Dzieciaki świetnie bawiły się w różnych konkursach:) m.in. piły napój na czas, dmuchały bańki mydlane, puszczały do siebie iskierkę przyjaźni, tańczyły wietrzny taniec ze wstążkami oraz postanowiły zasadzić brzozę w ogrodzie przedszkola. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

Życzymy wszystkim dzieciom dużo śmiechu i radości nie tylko od święta, ale w każdy dzień..

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 23:14
 
Spotkanie ze strażakami z OSP Chybie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 14 maja 2012 20:33

14 maj 2012 r.

Dzieci co roku bardzo wyczekują spotkania z panami strażakami, jest to dla nich wielka atrakcja. Dzieci, tym większą miały radość, ponieważ pokaz odbył się w ogrodzie. Wszyscy mieliśmy okazję pooglądać prawdziwy sprzęt strażacki używany podczas akcji gaśniczej bądź ratunkowej, wsiąść do samochodu, zobaczyć i posłuchać, jak strażacy wykonują pożyteczną dla nas wszystkich pracę.   Dzieci były zachwycone gdy panowie strażacy polali z węża ogród, odegrali akcję ratunkową człowieka i włączyli sygnał na wozie strażackim. Te spotkania ze strażakami są dla dzieci wielkim przeżyciem i ważnym doświadczeniem. Bardzo serdecznie, jeszcze raz dziękujemy dzielnym Panom strażakom z OSP Chybie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Dzieci z filii przedszkola przekonały się na własne oczy, jak zanieczyszczone jest środowisko wokół nas. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 27 kwietnia 2012 22:01

27 kwiecień 2012 r.

„Sprzątanie Świata”

Dzieci uczęszczające do oddziału zamiejscowego przedszkola wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażone w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w teren naszej placówki. Efektem naszej pracy były trzy worki wypełnione papierami i plastikowymi opakowaniami. Zapraszamy do galerii.

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 22:03
 
Przedszkolaki wykonują wielkanocną palmę i pieką babkę. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 30 marca 2012 21:28

30 marzec 2012 r.

W naszym przedszkolu, z inicjatywy p. Ewy Kapias zorganizowany został  konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, wykonaną grupowo i własnoręcznie przez dzieci. Zadanie to bardzo przypadło dzieciom do gustu, które ochoczo zabrały się do pracy. W efekcie powstały piękne, kolorowe palmy, przystrojone papierowymi bądź żywymi kwiatami, z przeróżnymi dodatkami  i ozdobami. Najmłodsze dzieci wraz z nauczycielem p. Dagmarą Farugą upiekły natomiast wielkanocną babkę. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 21:46
 
Topimy Marzannę! Żegnamy zimową pannę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 20 marca 2012 21:38

20 marzec 2012 r.

"Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!" - tak dzieci 4-letnie, 4 i 5-letnie oraz starszaki wołały w przedszkolnym ogrodzie, wrzucając kukłę do wody. Z radością pożegnaliśmy zimę! Dzieci poznały zapominany powoli zwyczaj topienia kukły, poszukały także pierwszych oznak wyczekiwanej wiosny... W pierwszym wiosennym słoneczku, wszystkim było do twarzy...Zdjęcia znajdują się w galerii. Zapraszamy.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 21:46
 
5-latki robią pyszne, zdrowe kanapki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 20 marca 2012 21:27

20 luty 2012 r.

Realizowana tematyka: "Dbamy o własne zdrowie". 20 lutego dzieci wykonały "Rodzinę Kowalskich" z jajek w oparciu o utwór M. Terlikowskiej pt. "Niespodzianka Panów Kowalskich". Dzieci w czasie pracy miały dużo radości, przekonując się równocześnie, że jedzenie zdrowych produktów może być smaczne. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

 
Bal Przebierańców 2012 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 17 stycznia 2012 20:12

17 styczeń 2012 r.

Jak co roku, bal zorganizowany dla dzieci w przedszkolu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji. Dzieci bardzo przeżywają to, że mogą się przebrać w jakiś fantastyczny strój i wymalować buzię, a do tego spotkają koleżankę, kolegę z innej grupy i razem się pobawią. I w tym roku na balu, wodzirej doskonale organizował dzieciom zabawę, przeprowadzał ciekawe konkursy, śmieszne konkurencje. Na finał odbył się pokaz strojów, wszystkie dzieci nagrodziły się wzajemnie gromkimi brawami, było bardzo sympatycznie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL