Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Spotkanie przedszkolaków z Panem policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 17 listopada 2011 21:00

17 listopad 2011 r.

Dziś do przedszkola przyszedł ważny i wyczekiwany gość - Pan policjant Komisarz Radosław Gruchała. Dzieci powitały Pana policjanta gromkimi brawami. Przez cały czas przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas zabawy w domu, na podwórku i w przedszkolu. Największą atrakcją jednak dla dzieci okazała sią możliwość przymierzenia policyjnej czapki, założenia kajdanek i pomachania pałką przed kolegami. Na zakończenie dzieci zadawały gościowi pytania, poruszały tematy je interesujące oraz wręczyły Panu Radosławowi przygotowane upominki. Zdjęcia z tego miłego spotkania do zobaczenia w galerii.

opracowała - p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47
 
Spotkanie z tradycjami i zwyczajami Śląska Cieszyńskiego w chybskiej bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 16 listopada 2011 20:25

16 listopad 2011 r.

Dzieci 6-letnie, 5-letnie i grupa 4 i 5-latków miała dzisiaj okazję uczestniczyć w ciekawym i jak się później okazało bardzo wesołym spotkaniu z Panią Wandą Niemiec (emerytowaną Dyrektorką Szkoły Podstawowej w Zabłociu) i Panią Janiną Motylewską (emerytowaną nauczycielką historii w/w szkoły) w Gminnej Bibliotece w Chybiu. Spotkanie to miało na celu przybliżenie dzieciom znanych i zapomnianych zwyczajów i tradycji Śląska Cieszyńskiego. Pani W. Niemiec i J. Motylewska opowiadały dzieciom niezwykle ciekawe i tajemnicze historie, oraz legendy autorstwa G. Morcinka. Największe zainteresowanie wzbudziły u dzieci opowieści i legendy bezpośrednio związane z naszym terenem, np. legenda o  zatopionej wieży ratusza, którą podobno czasem widać w bagnach Rezerwatu Rotuz w Chybiu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały tradycyjny strój ludowy naszego terenu, w którym wystąpiły obie Panie, a najwięcej rozbawienia wywołały dziwne dla dzieci i śmiesznie brzmiące ich zdaniem nazwy części letnika. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Dziekujemy za zaproszenie Paniom pracującym w bibliotece. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

opracowała: p. Michalina Pisarek

 

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47
 
Wycieczka starszaków do Zagrody Żubrów w Pszczynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 27 października 2011 20:39

27 październik 2011 r.

Dnia 27 października dzieci z grupy starszaków pojechały na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Już sam przejazd autobusem sprawił im wiele radości. Kiedy dzieci znalazły się w parku pszczyńskim przed bramą wejściową, były bardzo podekscytowane i ciekawe nowych niespodzianek. Zagroda okazała się wspaniałym miejscem, w którym dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z różnymi gatunkami zwierząt. Widziały tam, między innymi rodzinę żubrów, dorodnego jelenia, łosia, daniele, sarny, dziki, różne gatunki ptactwa oraz piękne pawie. Dzieci zwiedzały również pokój myśliwego i pomieszczenia z wypchanymi zwierzętami. Na koniec wspaniałej wycieczki miały okazję zobaczyć film w 3D o historii sprowadzania żubrów do pszczyńskich lasów. Oczywiście przedszkolaki pozowały również do zdjęć i żegnały się ze zwierzętami wrzucając do wody grosiki. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:46
 
Grupa 5-latków z wychowawcą p. Ewą Kapias zakłada hodowlę rybek w akwarium. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 21 października 2011 20:37

21 październik 2011 r.

W dniach 17.10 - 21.10 dzieci 5-letnie poznawały faunę i florę stawu. Zajęcia zainspirowane były konkursem plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej "Wędkarskie Pasje". O atrakcyjność zajęć postarali się rodzice, dzięki którym dzieci miały okazję obserwować rybki w akwarium. Dziękujemy za duże zaangażowanie i wyposażenie akwarium w konieczny sprzęt i rybki Państwu Mikołajczyk oraz Państwu Gancarz za ofiarowanie krewetki. Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:45
 
Niespodzianka przedszkolaków dla pracowników przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 14 października 2011 19:04

14 październik 2011 r

Dzieci przygotowały ze swoimi paniami wychowawczyniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej program artystyczny, stanowiący podziękowanie za pracę, opiekę i wychowanie dla wszystkich pracowników naszego przedszkola.  Zdjęcia z tej sympatycznej imprezy do zobaczenia w galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:45
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 01 września 2011 21:33

1 wrzesień 2011 roku

Witamy wszystkie dzieci i rodziców w nowym roku szkolnym! Z bagażem pomysłów, entuzjazmem w kieszeni i garścią radości ruszamy w kolejną roczną podróż...

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:44
 
Pożegnanie starszaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 22 czerwca 2011 18:29

22 czerwiec 2011 r.

"...Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas!
Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami,
odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami...."

Nadszedł juz dla dzieci czas pożegnania ze znajomymi murami przedszkola, zabawkami, kolegami...Dzieci 6-letnie i część 5-latków zakończyło już etap "bycia przedszkolakiem" i z wielkim entuzjazmem po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Życzymy Wam, nasi wychowankowie, samych sukcesów, przyjemnej nauki i spełnienia wszystkich marzeń..

A przedszkolakom, które zostały w przedszkolu z nami na kolejny rok edukacji, życzymy udanych wakacji, dużo słońca i odpoczynku..Do zobaczenia wkrótce. Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: wtorek, 21 lutego 2012 18:43
 
Piknik Rodzinny w ogrodzie chybskiego przedszkola. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:12

15 czerwiec 2011 r.

Piknik rodzinny odbywający się na zakończenie roku szkolnego to nasza swoista i niezwykle miła tradycja. Co rok w ten właśnie sposób rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola żegnają rok szkolny, wieńczą wspólne zmagania i witają upragnione wakacje. Dzieci i rodzice mają okazję do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki i słodkim poczęstunku. Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: wtorek, 21 lutego 2012 18:28
 
X Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom w przedszkolu w Chybiu (filia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:11

czerwiec 2011 r.

Poznajemy Krainę braci Grimm włączając się w akcją "Cała Polska czyta dzieciom."

Jak co roku nasze przedszkole włączyło się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom." Tematyką tygodnia czytania dzieciom były Baśnie braci Grimm. Zaangażowano do akcji dzieci z SP nr 2 i filii przedszkola, zachęcając do wspólnego spędzania czasu na słuchaniu bajek.
X ogólnopolski tydzień czytania dzieciom w przedszkolu w Chybiu (filia):
1 dzień - wspólne słuchanie bajki pt. "Kopciuszek" przez dzieci z filii i pierwszej klasy SP nr2 . Spotkanie z główną bohaterką bajki. Konkursy,  Zabawy i zagadki dla dzieci o tematyce bajkowej.
2 dzień - wspólne słuchanie bajki pt."Królewna Śnieżka". Rozwiązywanie konkursów przez przedszkolaki i dzieci z klasy drugiej.
3 dzień - przestawienie teatrzyku marionetkowego pt. "Spotkanie bajek." przez dzieci z filii przedszkola dla dzieci z klas początkowych i nauczycieli z SPnr2.
4 dzień - - przestawienie teatrzyku marionetkowego przez dzieci z filii przedszkola dla dzieci z przedszkola publicznego w Chybiu,
5 dzień - zakończenie akcji. Prelekcja dla rodziców "Czytaj dziecku codziennie - korzyści wynikające z czytania dzieciom." Wręczenie dzieciom bajeczek do czytania.

W ramach akcji został przeprowadzony międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Bajkowa kraina braci Grimm." W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola w Chybiu, Mnichu i dzieci z klas początkowych SP nr 2. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac różnymi technikami plastycznymi. Komisja w składzie: dyr Jolanta Waleczek, Rita Żerdka, Anna Krzempek wybrała laureatów.
Pierwsze miejsce zajęli: dzieci z oddziału 4,5 latków- wychowawca Anna Miła-Gabryś oraz Katarzyna Janota z klasy drugiej.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do odwiedzenia wystawy pt."Bajkowa kraina bajek." na której zostaną zaprezentowane marionetki przygotowane przez dzieci i nauczycielkę z filii przedszkola. Wystawa już wkrótce - jesienią!!!
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH RODZICÓW DO CODZIENNEGO SPĘDZANIA CZASU NA CZYTANIU DZIECKU. TO CENNY CZAS POŚWIĘCONY NAJMŁODSZYM!!!

 

opracowanie: Dagmara Faruga

 
"Bajkowe spotkania" - teatrzyk marionetkowy zaprezentowany przez dzieci z oddziału zamiejscowego przedszkola przy SP w Zarzeczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:10

14 czerwiec 2011 r.

Dnia 14 czerwca dzieci z przedszkola w Chybiu gościły swoich kolegów z oddziału przy SP nr 2 (filia). Mali goście przedstawili dla swoich rówieśników teatrzyk marionetkowy pt. "Spotkanie bajek". Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, rozpoznawając bohaterów bajek i tytuły bajek. Wszyscy świetnie się bawili, podziwiali ręcznie  wykonane lalki, marionetki i scenografię narysowaną przez dzieci. Nagrodą dla aktorów były głośne oklaski oraz zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zapraszamy do galerii.


opracowanie: Dagmara Faruga

Zmieniony: wtorek, 10 stycznia 2012 20:03
 
Teatrzyk o upartym kotku dla młodszych kolegów z przedszkola w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 20 czerwca 2011 21:08

13 czerwiec 2011 r.

Najstarsze dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla młodszych kolegów niespodziankę..Zaprezentowały teatrzyk pt. "O upartym kotku", na podstawie utworu I. Biełyszewa. Starsi koledzy przebrani w ciekawe stroje i wystepujący na scenie, jak prawdziwi aktorzy wzbudzili wielkie zainteresowanie wsród pozostałych przedszkolaków. Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: wtorek, 10 stycznia 2012 19:46
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL