Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Spotkanie z kolędą w grupie 4-latków i 5-latków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 23 grudnia 2011 19:51

23 grudzień 2012 r.

"Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych(…)"

Takimi słowami dzieci rozpoczęły swój występ podczas spotkania wigilijnego z rodzicami, wprowadzając tym samym cudowny, świąteczny nastrój... Dzieci w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowały zebranym gościom zwyczaje i tradycje staropolskich Świąt Bożego Narodzenia, zabrzmiały też kolędy, przy akompaniamencie gitary,  a dziewczynki popisały się tańcem aniołków. Dopisali mali aktorzy, dopisali też rodzice, przybywając na spotkanie licznym gronem.  Zarówno dzieci, jak i rodzice mieli tego dnia wiele powodów do wzruszeń... Zdjęcia z tej miłej imprezy do zobaczenia w galerii. Zapraszamy.

opracowała: Michalina Pisarek

 
"Święta z choinką" - spotkanie wigilijne w grupie 5-latków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 22 grudnia 2011 22:14

22 grudzień 2011 r.

"Święta z choinką" pod tym hasłem odbyło się spotkanie wigilijne dzieci 5-letnich z rodzicami. O oprawę artystyczną zadbały dzieci, natomiast rodzice zorganizowali poczęstunek. Podtrzymywanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wzmacnianie więzi rodzinnych w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Dziękuję wszystkim rodzicom za liczne przybycie. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała - p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:50
 
Betlejemska opowieść zaprezentowana przez dzieci 6-letnie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 22 grudnia 2011 21:25

22 grudzień 2011 r.

Betlejemska opowieść: najpierw przemyślenia, długie przygotowania, dobieranie muzyki do przedstawienia  oraz przydzielanie ról dzieciom. Nareszecie nadszedł ten dzień, grudniowy poranek, to właśnie dziś przychodzą do przedszkola nasi ukochani rodzice z oddziału II - starszaków. Dzieci wspaniale przebrane w odpowiednie stroje dobrane do ról. Dużą pomocą w tym względzie zawdzięczamy rodzicom. W tle stajenka, ognisko, przy którym siedzą pastuszkowie i można zaczynać! Dzieci świetnie czują się w swoich rolach i grają, jak prawdziwy aktorzy. Wspaniale przekazują obecnym historię narodzin Jezusa  w postaci pantomimy do muzyki klasycznej. Na scenie pojawiły się także anioły, błyszczały i tańczyły gwiazdeczki. Obok nich pasterze, archanioły oraz główne postacie Józef i Maryja. Nagrodą za trud włożony w przygotowanie Jasełek są uśmiechy na twarzach rodziców, dumnych ze swych pociech oraz gromkie brawa. Na koniec życzenia oraz wręczanie własnoręcznie przygotowanych przez dzieci kart świątecznych. Zapraszamy do galerii.

opracowała - p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:49
 
Święty Mikołaj wreszcie przyjechał! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 06 grudnia 2011 20:59

6 grudzień 2011 r.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają...”

Tą piosenką dzieci z oddziału zamiejscowego przywitały długo oczekiwanego gościa i zaprosiły go do sali. Wspólna rozmowa z Mikołajem, wiersze i piosenki dostarczyły wiele emocji. Nie zabrakło też paczki od ukochanego Mikołaja w postaci słodkości dla wszystkich. Uśmiech na twarzach naszych pociech świadczył o udanej imprezie. Zdjęcia z tej miłej uroczystości do zobaczenia w galerii.

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Tego samego dnia udało się też dojechać kochanemu Mikołajowi do przedszkola w Chybiu. Dzieci najpierw zobaczyły teatrzyk w wykonaniu teatru "Kwadryga" z Krakowa pt. Zaczarowany młyn. Następnie wystąpił na scenie wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Zaśpiewał dzieciom, zatańczył, jednego przedszkolaka przewiózł nawet na swoich plecach! Śmiechu było co nie miara...i na koniec prezenty..Wszystkie buzie były w tym dniu uśmiechnięte od ucha do ucha:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 19 czerwca 2012 21:26
 
W krainie wróżek i czarodziejów.. Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5-letnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 25 listopada 2011 00:00

25 listopad 2011 r.

W ten dzień salę 5-latków odwiedziły czarownice i czarodzieje. Rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym pt. "Czary i magia, czyli przedszkolne Andrzejki". Budzenie zainteresowania tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi to główne cele spotkania. Konkursy i wróżby budziły wiele pozytywnych emocji u dzieci. Wszystkim rodzicom dziękuję za przygotowanie pięknych strojów. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:48
 
Spotkanie przedszkolaków z Panem policjantem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 17 listopada 2011 21:00

17 listopad 2011 r.

Dziś do przedszkola przyszedł ważny i wyczekiwany gość - Pan policjant Komisarz Radosław Gruchała. Dzieci powitały Pana policjanta gromkimi brawami. Przez cały czas przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas zabawy w domu, na podwórku i w przedszkolu. Największą atrakcją jednak dla dzieci okazała sią możliwość przymierzenia policyjnej czapki, założenia kajdanek i pomachania pałką przed kolegami. Na zakończenie dzieci zadawały gościowi pytania, poruszały tematy je interesujące oraz wręczyły Panu Radosławowi przygotowane upominki. Zdjęcia z tego miłego spotkania do zobaczenia w galerii.

opracowała - p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47
 
Spotkanie z tradycjami i zwyczajami Śląska Cieszyńskiego w chybskiej bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
środa, 16 listopada 2011 20:25

16 listopad 2011 r.

Dzieci 6-letnie, 5-letnie i grupa 4 i 5-latków miała dzisiaj okazję uczestniczyć w ciekawym i jak się później okazało bardzo wesołym spotkaniu z Panią Wandą Niemiec (emerytowaną Dyrektorką Szkoły Podstawowej w Zabłociu) i Panią Janiną Motylewską (emerytowaną nauczycielką historii w/w szkoły) w Gminnej Bibliotece w Chybiu. Spotkanie to miało na celu przybliżenie dzieciom znanych i zapomnianych zwyczajów i tradycji Śląska Cieszyńskiego. Pani W. Niemiec i J. Motylewska opowiadały dzieciom niezwykle ciekawe i tajemnicze historie, oraz legendy autorstwa G. Morcinka. Największe zainteresowanie wzbudziły u dzieci opowieści i legendy bezpośrednio związane z naszym terenem, np. legenda o  zatopionej wieży ratusza, którą podobno czasem widać w bagnach Rezerwatu Rotuz w Chybiu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały tradycyjny strój ludowy naszego terenu, w którym wystąpiły obie Panie, a najwięcej rozbawienia wywołały dziwne dla dzieci i śmiesznie brzmiące ich zdaniem nazwy części letnika. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Dziekujemy za zaproszenie Paniom pracującym w bibliotece. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

opracowała: p. Michalina Pisarek

 

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:47
 
Wycieczka starszaków do Zagrody Żubrów w Pszczynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 27 października 2011 20:39

27 październik 2011 r.

Dnia 27 października dzieci z grupy starszaków pojechały na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Już sam przejazd autobusem sprawił im wiele radości. Kiedy dzieci znalazły się w parku pszczyńskim przed bramą wejściową, były bardzo podekscytowane i ciekawe nowych niespodzianek. Zagroda okazała się wspaniałym miejscem, w którym dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z różnymi gatunkami zwierząt. Widziały tam, między innymi rodzinę żubrów, dorodnego jelenia, łosia, daniele, sarny, dziki, różne gatunki ptactwa oraz piękne pawie. Dzieci zwiedzały również pokój myśliwego i pomieszczenia z wypchanymi zwierzętami. Na koniec wspaniałej wycieczki miały okazję zobaczyć film w 3D o historii sprowadzania żubrów do pszczyńskich lasów. Oczywiście przedszkolaki pozowały również do zdjęć i żegnały się ze zwierzętami wrzucając do wody grosiki. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:46
 
Grupa 5-latków z wychowawcą p. Ewą Kapias zakłada hodowlę rybek w akwarium. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 21 października 2011 20:37

21 październik 2011 r.

W dniach 17.10 - 21.10 dzieci 5-letnie poznawały faunę i florę stawu. Zajęcia zainspirowane były konkursem plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej "Wędkarskie Pasje". O atrakcyjność zajęć postarali się rodzice, dzięki którym dzieci miały okazję obserwować rybki w akwarium. Dziękujemy za duże zaangażowanie i wyposażenie akwarium w konieczny sprzęt i rybki Państwu Mikołajczyk oraz Państwu Gancarz za ofiarowanie krewetki. Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:45
 
Niespodzianka przedszkolaków dla pracowników przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 14 października 2011 19:04

14 październik 2011 r

Dzieci przygotowały ze swoimi paniami wychowawczyniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej program artystyczny, stanowiący podziękowanie za pracę, opiekę i wychowanie dla wszystkich pracowników naszego przedszkola.  Zdjęcia z tej sympatycznej imprezy do zobaczenia w galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:45
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 01 września 2011 21:33

1 wrzesień 2011 roku

Witamy wszystkie dzieci i rodziców w nowym roku szkolnym! Z bagażem pomysłów, entuzjazmem w kieszeni i garścią radości ruszamy w kolejną roczną podróż...

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:44
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL