Home Ciekawe wydarzenia
Ciekawe wydarzenia
Spotkanie ze strażakami z OSP Chybie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
poniedziałek, 14 maja 2012 20:33

14 maj 2012 r.

Dzieci co roku bardzo wyczekują spotkania z panami strażakami, jest to dla nich wielka atrakcja. Dzieci, tym większą miały radość, ponieważ pokaz odbył się w ogrodzie. Wszyscy mieliśmy okazję pooglądać prawdziwy sprzęt strażacki używany podczas akcji gaśniczej bądź ratunkowej, wsiąść do samochodu, zobaczyć i posłuchać, jak strażacy wykonują pożyteczną dla nas wszystkich pracę.   Dzieci były zachwycone gdy panowie strażacy polali z węża ogród, odegrali akcję ratunkową człowieka i włączyli sygnał na wozie strażackim. Te spotkania ze strażakami są dla dzieci wielkim przeżyciem i ważnym doświadczeniem. Bardzo serdecznie, jeszcze raz dziękujemy dzielnym Panom strażakom z OSP Chybie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Dzieci z filii przedszkola przekonały się na własne oczy, jak zanieczyszczone jest środowisko wokół nas. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 27 kwietnia 2012 22:01

27 kwiecień 2012 r.

„Sprzątanie Świata”

Dzieci uczęszczające do oddziału zamiejscowego przedszkola wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażone w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w teren naszej placówki. Efektem naszej pracy były trzy worki wypełnione papierami i plastikowymi opakowaniami. Zapraszamy do galerii.

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 22:03
 
Przedszkolaki wykonują wielkanocną palmę i pieką babkę. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 30 marca 2012 21:28

30 marzec 2012 r.

W naszym przedszkolu, z inicjatywy p. Ewy Kapias zorganizowany został  konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, wykonaną grupowo i własnoręcznie przez dzieci. Zadanie to bardzo przypadło dzieciom do gustu, które ochoczo zabrały się do pracy. W efekcie powstały piękne, kolorowe palmy, przystrojone papierowymi bądź żywymi kwiatami, z przeróżnymi dodatkami  i ozdobami. Najmłodsze dzieci wraz z nauczycielem p. Dagmarą Farugą upiekły natomiast wielkanocną babkę. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 21:46
 
Topimy Marzannę! Żegnamy zimową pannę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 20 marca 2012 21:38

20 marzec 2012 r.

"Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!" - tak dzieci 4-letnie, 4 i 5-letnie oraz starszaki wołały w przedszkolnym ogrodzie, wrzucając kukłę do wody. Z radością pożegnaliśmy zimę! Dzieci poznały zapominany powoli zwyczaj topienia kukły, poszukały także pierwszych oznak wyczekiwanej wiosny... W pierwszym wiosennym słoneczku, wszystkim było do twarzy...Zdjęcia znajdują się w galerii. Zapraszamy.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 21:46
 
5-latki robią pyszne, zdrowe kanapki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 20 marca 2012 21:27

20 luty 2012 r.

Realizowana tematyka: "Dbamy o własne zdrowie". 20 lutego dzieci wykonały "Rodzinę Kowalskich" z jajek w oparciu o utwór M. Terlikowskiej pt. "Niespodzianka Panów Kowalskich". Dzieci w czasie pracy miały dużo radości, przekonując się równocześnie, że jedzenie zdrowych produktów może być smaczne. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

 
Bal Przebierańców 2012 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 17 stycznia 2012 20:12

17 styczeń 2012 r.

Jak co roku, bal zorganizowany dla dzieci w przedszkolu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji. Dzieci bardzo przeżywają to, że mogą się przebrać w jakiś fantastyczny strój i wymalować buzię, a do tego spotkają koleżankę, kolegę z innej grupy i razem się pobawią. I w tym roku na balu, wodzirej doskonale organizował dzieciom zabawę, przeprowadzał ciekawe konkursy, śmieszne konkurencje. Na finał odbył się pokaz strojów, wszystkie dzieci nagrodziły się wzajemnie gromkimi brawami, było bardzo sympatycznie. Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

 
Spotkanie z kolędą w grupie 4-latków i 5-latków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 23 grudnia 2011 19:51

23 grudzień 2012 r.

"Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych(…)"

Takimi słowami dzieci rozpoczęły swój występ podczas spotkania wigilijnego z rodzicami, wprowadzając tym samym cudowny, świąteczny nastrój... Dzieci w przygotowanym programie artystycznym zaprezentowały zebranym gościom zwyczaje i tradycje staropolskich Świąt Bożego Narodzenia, zabrzmiały też kolędy, przy akompaniamencie gitary,  a dziewczynki popisały się tańcem aniołków. Dopisali mali aktorzy, dopisali też rodzice, przybywając na spotkanie licznym gronem.  Zarówno dzieci, jak i rodzice mieli tego dnia wiele powodów do wzruszeń... Zdjęcia z tej miłej imprezy do zobaczenia w galerii. Zapraszamy.

opracowała: Michalina Pisarek

 
"Święta z choinką" - spotkanie wigilijne w grupie 5-latków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 22 grudnia 2011 22:14

22 grudzień 2011 r.

"Święta z choinką" pod tym hasłem odbyło się spotkanie wigilijne dzieci 5-letnich z rodzicami. O oprawę artystyczną zadbały dzieci, natomiast rodzice zorganizowali poczęstunek. Podtrzymywanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wzmacnianie więzi rodzinnych w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Dziękuję wszystkim rodzicom za liczne przybycie. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.

opracowała - p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:50
 
Betlejemska opowieść zaprezentowana przez dzieci 6-letnie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
czwartek, 22 grudnia 2011 21:25

22 grudzień 2011 r.

Betlejemska opowieść: najpierw przemyślenia, długie przygotowania, dobieranie muzyki do przedstawienia  oraz przydzielanie ról dzieciom. Nareszecie nadszedł ten dzień, grudniowy poranek, to właśnie dziś przychodzą do przedszkola nasi ukochani rodzice z oddziału II - starszaków. Dzieci wspaniale przebrane w odpowiednie stroje dobrane do ról. Dużą pomocą w tym względzie zawdzięczamy rodzicom. W tle stajenka, ognisko, przy którym siedzą pastuszkowie i można zaczynać! Dzieci świetnie czują się w swoich rolach i grają, jak prawdziwy aktorzy. Wspaniale przekazują obecnym historię narodzin Jezusa  w postaci pantomimy do muzyki klasycznej. Na scenie pojawiły się także anioły, błyszczały i tańczyły gwiazdeczki. Obok nich pasterze, archanioły oraz główne postacie Józef i Maryja. Nagrodą za trud włożony w przygotowanie Jasełek są uśmiechy na twarzach rodziców, dumnych ze swych pociech oraz gromkie brawa. Na koniec życzenia oraz wręczanie własnoręcznie przygotowanych przez dzieci kart świątecznych. Zapraszamy do galerii.

opracowała - p. Aleksandra Korzeniowska

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:49
 
Święty Mikołaj wreszcie przyjechał! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
wtorek, 06 grudnia 2011 20:59

6 grudzień 2011 r.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają...”

Tą piosenką dzieci z oddziału zamiejscowego przywitały długo oczekiwanego gościa i zaprosiły go do sali. Wspólna rozmowa z Mikołajem, wiersze i piosenki dostarczyły wiele emocji. Nie zabrakło też paczki od ukochanego Mikołaja w postaci słodkości dla wszystkich. Uśmiech na twarzach naszych pociech świadczył o udanej imprezie. Zdjęcia z tej miłej uroczystości do zobaczenia w galerii.

Opracowała: Anna Miła-Gabryś

Tego samego dnia udało się też dojechać kochanemu Mikołajowi do przedszkola w Chybiu. Dzieci najpierw zobaczyły teatrzyk w wykonaniu teatru "Kwadryga" z Krakowa pt. Zaczarowany młyn. Następnie wystąpił na scenie wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Zaśpiewał dzieciom, zatańczył, jednego przedszkolaka przewiózł nawet na swoich plecach! Śmiechu było co nie miara...i na koniec prezenty..Wszystkie buzie były w tym dniu uśmiechnięte od ucha do ucha:) Zapraszamy do galerii.

opracowała: Michalina Pisarek

Zmieniony: wtorek, 19 czerwca 2012 21:26
 
W krainie wróżek i czarodziejów.. Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5-letnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Pisarek   
piątek, 25 listopada 2011 00:00

25 listopad 2011 r.

W ten dzień salę 5-latków odwiedziły czarownice i czarodzieje. Rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym pt. "Czary i magia, czyli przedszkolne Andrzejki". Budzenie zainteresowania tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi to główne cele spotkania. Konkursy i wróżby budziły wiele pozytywnych emocji u dzieci. Wszystkim rodzicom dziękuję za przygotowanie pięknych strojów. Zapraszamy do galerii.

opracowała: p. Ewa Kapias

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 19:48
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL